Hlavní strana Zakavkazsko.cz Zájezdy do Gruzie a Arménie - hlavní strana. Zakavkazsko.cz
    Zájezdy     Individuální cesty  Fotogalerie    Novinky    Kontakt   
ZÁJEZDY
 PŘEHLED ZÁJEZDŮ
   - Všechny země
   - Gruzie
   - Arménie
   - Turecko a Írán

Zájezdy do zemí

OMÁN
ETIOPIE
BARMA
KAPVERDY
SOKOTRA

www.jemen.cz
 PŘIHLÁŠKA NA ZÁJEZD
 Jak se přihlásit
 Smlouva o zájezdu
 Všeobecné podmínky
 Pojištění CK
 Cestovní pojištění
 Ochrana os. údajů
 INFO K ZÁJEZDŮM
 Typy zájezdů
 Náročnost zájezdů
 Slevy a ceny
 Letenky
 Místní doprava
 Ubytování
 Stravování
 Víza
 Proč s námi

GRUZIE NA KOLE --------------------------------------------

cykloturistický zájezd
19.8. - 31.8.2019 13 dní s lety 37600,- Kč
11 dní pobytu

Cena zájezdu zahrnuje mezinárodní letenku Praha – Batuni - Praha včetně tax.

Další termíny tohoto zájezdu :
10.6. - 22.6.2019    37600 Kč
2.9. - 14.9.2019 37600 Kč
 
Náročnost 2-3
Ubytování HOTEL
PENZION
Doprava MINIBUS

Zájezd GRUZIE NA KOLE - trasa zájezdu


 PROGRAM ZÁJEZDU    FOTOGALERIE  REZERVACE ZÁJEZDU
  • etapově na horských kolech s doprovodným vozidlem
  • ubytování v rodinných penzionech s polopenzí
  • „stověžaté“ osady horní Svanetie 
  • starobylé křesťanské památky Gruzie
  • závěrečná relaxace u Černého moře
     Objevte s námi krásu a pohostinnost Svanetie, jedné z nejkrásnějších oblastí moderní Gruzie. Vtísněná mezi pětitisícový hlavní kavkazký hřeben a čtyřtisícový Svanetský hřbet si zachovala svůj středověký ráz. Malebné travnaté srázy, ručně kosené až vysoko k úpatím skal, jsou živobytím hrdého svanského národa, který se na rozdíl od některých jiných oblastí vždy hlásil ke Gruzii. Zdejší kamenné vesnice, ježící se obrannými věžemi, si zachovaly středověký vzhled a tradiční způsob života. Stovky štíhlých čtverhranných věží jsou připomínkou drsné minulosti, kdy se stávaly útočištěm rodiny před cizími nájezdy i před zákony krevní msty, které zde dříve panovaly mezi znesvářenými rody.
Tuto jedinečnou oblast si vychutnáme ze sedla kola opravdu detailně – pozvolna vystoupáme od úpatí hor do místního centra, Mestie, a dále přes nejkrásnější a nejodlehlejší vesnici Ušguli až do sedla Zagar, kde se přehoupneme do Dolní Svanetie a dlouhým sjezdem dosáhneme jejího centra Lentechi. Další trasa přes jižní předhůří Kavkazu nás pak dovede až k nejvzácnějším starokřesťanským památkám západní Gruzie v okolí města Kutaisi. Na závěr opláchneme prach z cest na oblázkových plážích Černého moře a cyklističtí nenasytové se mohou s Gruzií rozloučit poslední etapou v podhůří Malého Kavkazu.


Gruzie na kole
Program:
1. den: Letecky Praha – Batumi; po příletu transfer do města Zugdidi a nocleh (příjezd kolem půlnoci); další den ráno sestavení kol a výjezd na první etapu.
2.-3. den: Zahájení cykloputování z tropické nížiny antické Kolchidy, kolem plantáží kiwi, čaje a lískových oříšků až do do Horní Svanetie (UNESCO); stoupání údolím divoké řeky Inguri, cestou vodopády a monstrózní přehrada Jvari-Enguri (78 km / 1440 m); dále vzhůru do doliny Bečo, nocleh pod majestátním dvojvrcholem hory Ušba ve vesničce Mazeri (57 km / 1650 m).
4.-5. den: Dopoledne možnost vyjížďky nebo pěší túry k ledovci Ušba a přilehlým vodopádům; odpoledne dojezd do centra Horní Svanetie - Mestie (1450 m) (25 km / 370 m); volný den v Mestii s množstvím fakultativních výletů: prohlídka obranné věže a tradičního svanského domu, muzeum Maziani, pěší výstup na vrchol Tskhakzagari (2359 m), odkud se otevírají nádherné výhledy na okolí Mestie, na kole proti proudu řeky Mestiachala pod ledovec Chalaadi na ruské hranici (25 km).
6. den: Přejezd přes sedlo Ugyr (1923 m) do překrásně položené vesnice Tsvirmi - pohanský kostelík se zvířecími motivy; sjezd do vesnice Ipari(1600 m); pro zájemce odbočka do Adyši (do 2100 m a zpět) a dále malebným údolím Inguri do Ušguli (2100 m), po cestě Věž lásky ve vesničce Vichnashi a návštěva 900 let starého kostela Lagurka s původními freskami stojícím na vysokém ostrohu nad řekou (46 km / 1800 m).
7. den: Volný den v Ušguli - nejkrásnější středověké vesnici Kavkazu; pěšky, na kole nebo na koni (20 km) k ledovci pod nejvyšší horou GruzieŠchara (5068 m); později odpoledne možnost výstupu k letnímu sídlukrálovny Tamary s výhledy na vrcholy Elbrusu a hlavní hřeben Kavkazu
8. den: Přes nejvyšší sedlo na cestě Zagar (2623 m) do vesnice Koruldaši a nekonečný sjezd vesničkami Dolní Svanetie až do jejího centraLentechi (72 km / 1240 m).
9.-10. den: Přejezd Račinského hřbetu, údolím řeky Rioni přes vinařskou oblastChvančkara s možností ochutnat pověstné červené víno (74 km / 1350 m); dále přes Nakeralské sedlo (1217 m) s báječnou koupelí v horském jezeře Shaori do Gelati, cestou malovaný klášterNikortsminda (74 km / 1640 m).
11. den: Den bez kol, ale plný památek: starobylý klášterní komplex Gelati (UNESCO) založený králem Davidem v roce 1106; odpolední procházka po Kutaisi: moderní město s dominantní katedrálou Bagrati, nákupy suvenýrů v podobě čaje, koření, sýrů a sladkostí na rušné tržnici hemžící se všemi barvami a jazyky; podvečerní transfer do Batumi.
12.-13. den:  Den v přímořské oblasti Adžara a nocleh přímo u černomořských oblázkových pláží; fakultativní programy: cyklookruh subtropickou přírodou Malého Kavkazu (57 km / 600m), Batumi - vyhlášená batumská botanická zahrada, zpívající fontána nebo koupání v Černém moři, prohlídka antické pevnosti Gonio, bývalé nejvýchodnější hranice Římské říše; další den návrat do Prahy.

V ceně zahrnuto: zpáteční letenka vč. všech poplatků Praha – Batumi – Praha, český průvodce, doprava, ubytování, částečně stravování , informační materiály
Letenky: Pro tento zájezd využíváme leteckou společnost Turkish Airlines. Kolo můžeme zabalit do kartónové krabice, kterou budeme mít k dispozici i pro zpáteční cestu.
Doprava: transfery pronajatým minibusem, doprovodné vozidlo při cyklistice 
Ubytování: 9x v soukromí v rodinách (2 – 4 lůžkové pokoje, společné příslušenství), 3x v hotelu (Zugdidi , Batumi)
Stravování: 9 x polopenze, 3x snídaně při ubytování v hotelu, ostatní stravování individuálně 
V ceně nezahrnuto: letecký transport kola – asi 2 x 60 EUR, vstupné do objektů, cestovní pojištění 
Náročnost zájezdu: Etapy svojí délkou nepřekračují 80 km, průměrně denně ujedeme kolem 60 km. Celkově na kole ujedeme 425 km v základní variantě. Po celou dobu máme k dispozici doprovodné vozidlo (minibus), které je možné využít i v případě náhlé indispozice některého z účastníků. Trasa, kterou pojedeme, prochází horskými vesničkami, kde se dá velmi snadno občerstvit. Upozorňujeme, že elektrokolo nelze na tomto zájezdu použít!
Zhruba ze 3/4  nový asfaltový nebo betonový povrch, v úseku Bogreshi – Lentechi terénní horská cesta; doporučujeme horské kolo, zdatní a zkušení cyklisté zvládnou celou trasu i na kole trekingovém s terénními plášti 1,5" (doporučujeme osobní konzultaci s garantem zájezdu).

Pokyny k letekým zájezdům na kole: Potřebné informace o vybavení a organizaci najdete v souboru 01_CYKLO_LETECKY_vseobecne_pokyny_2018.pdf.

Pořadatel zájezdu: CK Adventura
RNDr. Pavel Kumpán - Geos travel, cestovní kancelář
Šternberkova 10, Praha 7, www.zakavkazsko.cz, www.jemen.cz, info@jemen.cz
 266713032