Hlavní strana Zakavkazsko.cz Zájezdy do Gruzie a Arménie - hlavní strana. Zakavkazsko.cz
    Zájezdy     Individuální cesty  Fotogalerie    Novinky    Covid 19    Kontakt
ZÁJEZDY
 PŘEHLED ZÁJEZDŮ
   - Všechny země
   - Gruzie
   - Arménie
   - Turecko

Zájezdy do zemí

OMÁN
ETIOPIE
BARMA
KAPVERDY
SOKOTRA

www.jemen.cz
 PŘIHLÁŠKA NA ZÁJEZD
 Jak se přihlásit
 Smlouva o zájezdu
 Všeobecné podmínky
 Pojištění CK
 Cestovní pojištění
 Ochrana os. údajů
 INFO K ZÁJEZDŮM
 Typy zájezdů
 Náročnost zájezdů
 Slevy a ceny
 Letenky
 Místní doprava
 Ubytování
 Stravování
 Víza
 Proč s námi

ARMÉNIE NA KOLE -------------------------------------------

cykloturistický zájezd
5.6. - 20.6.2021 16 dní s lety 38500,- Kč
14 dní pobytu

Cena zájezdu zahrnuje mezinárodní letenku Praha - Tbilisi včetně tax
 
Náročnost 3
Ubytování HOTEL
PENZION
Doprava MINIBUS

Zájezd ARMÉNIE NA KOLE - trasa zájezdu


 PROGRAM ZÁJEZDU    FOTOGALERIE  REZERVACE ZÁJEZDU
  • etapově na horských kolech s doprovodným vozidlem
  • ubytování v rodinných penzionech s polopenzí
  • starobylé křesťanské kláštery a kostely 
  • odlehlé cesty mimo turistické trasy
  • přejezd celého Náhorního Karabachu
     Arménie, to je především hrdý křesťanský národ Arménů s pohnutou historií, který byl odtržen od své posvátné hory Ararat. Je to země, která už na počátku 4. století jako první na světě přijala křesťanství za oficiální státní náboženství a v téměř nezměněné podobě jej praktikuje dodnes. Země trvale bojující o identitu, svobodu, území, a někdy i o přežití. Srdce Malého Kavkazu tvoří vysoko položené obrovské jezero Sevan obklopené vrcholy dosahujícími výšky přes 3500 m. Navštívíme zde nejen některé z nejvýznamnějších památek země, ale na kolech projedeme úžasné přírodní oblasti po odlehlých a málo používaných cestách mimo obvyklé turistické trasy. Zájezd graduje v Náhorním Karabachu, v překrásném hornatém kulturně pestrém území s hlubokými lesy, divokými řekami a strmými skalami, ve kterých se skrývají tisíc let staré kláštery.

Zakavkazsko.cz
Program:
1. – 2. den: Program: Letecky Praha - Tbilisi (Gruzie), brzký ranní přílet, transfer do Arménie, cestou (dle času průjezdnosti gruzínsko-arménské hranice) zastávky u klášterů Haghpat (UNESCO) a Sanahin (UNESCO), gruzínský kostel Akhtala s freskami, dojezd do Dilijanu, ubytování a sestavení kol
3. den: Začátek cyklistiky - průjezd přírodní rezervací Dilijan, kláštery Haghartsin a Goshavank, nocleh v horské osadě Martuni (65 km, 1400 m).
4. den: Stoupání k jezeru Sevan (1900 m), kolem jezera stejnojmennou přírodní rezervací do města Vardenis východní, téměř neobydlenou trasou; zastávka na koupání na přírodních plážích (94 km, 1150 m).
5. den: Odpočinkově podél břehu jezera Sevan, odbočka k sympaticky omšelému klášteru Makenyats Vank, kostel Vanevank (50 km, 500 m)
6. den: Pod nejvyššími vrcholy země se z jezerní pánve přehoupneme přes sedlo Selim (2410 m) a prohlédneme si stejnojmenný karavanseráj z roku 1332; nocleh ve městě Yeghegnadzor s ochutnávkou místních vín (60 km, 800 m).
7. den: Malebným údolím Hermon s kamennými památkami minulosti, starý židovský hřbitov s náhrobky ze 13. století, horské osady Hermon a Herher, přejezd bezejmenného sedla s fantastickým výhledem na obě strany hřebene (2230 m), dojezd do podhorského města Vayk (68 km, 1500 m).
8.-9. den: Do jihovýchodního cípu země přes hory, lesy, jezera a kláštery: sedlo Vorotan (2344 m), arménský "Stonehenge" Zorats Karer, nocleh v Sisianu (74 km, 1500 m, při vyvezení do sedla autem: 44 km/↑ 400 m); další den odpočinkový s možností několika fakultativních výletů do okolí.
10. den: Krátká zastávka u vítězného oblouku ze 7. století, fakultativně impozantní biskupské sídlo klášter Tatev ležící na Hedvábné stezce, na který vede nejdelší lanovka na světě přes údolí Vorotan; sjezd starou vyhlídkovou silnicí do Goris (61 km, 1100 m)
11. den: Volné dopoledne v Goris, městě položeném v malebném údolí obklopeném ze tří stran horami; troglodytní obydlí staré části města; přejezd do Náhorního Karabachu a ubytování v příjemném moderním hlavním městě Stěpanakertu (63 km, 900 m, do sedla se popovezeme autem)
12. den:  Z bohatého města na chudý venkov příjemně zvlněnou krajinou, mistrovské architektonické dílo: opevněný klášter Gandzasar ze 13. stol. na vrcholu hory s monumentálním výhledem (51 km, 1200 m).
13.-14. den:  Vrcholné přírodní i cyklistické zážitky, silnice vedoucí kaňony i vytesané ve skalách, hřmící vodopády, zalesněné hory, vysokohorské pastviny, impozantní klášter Dadivank zmíněný již v 9. stol, hraniční pevnosti a sedlo Zod (2350 m); návrat do Arménie a uzavření okruhu ve Vardenis (13. den: 67 km/ ↑ 1100 m; 14. den: 66 km/ ↑ 1600 m).
15.-16. den: Transfer Vardenis - Tbilisi a podvečerní prohlídka hlavního města Gruzie; procházka křivolakými uličkami starého města, bulvár Rustaveli, Náměstí svobody a prohlídka pevnosti Narikala, vyhlídka od sochy Matky Gruzie; závěrečná večeře a brzký ranní odlet domů.

V ceně zahrnuto: zpáteční letenka vč. všech poplatků a přepravy kola Praha – Tbilisi – Praha, český průvodce a místní průvodci, doprava, ubytování, částečně stravování , vstupní povolení do Karabachu, potřebné mapy
Letenky: Pro tento zájezd využíváme leteckou společnost Turkish Airlines. Protože letecké spojení do Jerevanu je z hlediska přepravy kol komplikované, využíváme spojení Praha – Tbilisi a gruzínsko-arménskou hranici překračujeme po zemi. Kolo můžeme zabalit do kartónové krabice, kterou budeme mít k dispozici i pro zpáteční cestu.
Doprava: transfery pronajatým minibusem, doprovodné vozidlo po celou cyklistiky 
Ubytování: 12x v soukromých penzionech (2-4 lůžkové pokoje, společné příslušenství),  2x v hotelu (Stěpanekert), zejména v Náhorním Karabachu počítejte s nižším standardem ubytování
Stravování: 12x polopenze, 2x snídaně při ubytování v hotelu, ostatní stravování individuálně
V ceně nezahrnuto: vstupné do objektů, cestovní pojištění 
Počet účastníků: minimální počet účastníků je 9
Náročnost zájezdu: První část trasy v Arménii odpovídá obtížnosti 2-3, v Karabachu je cyklistika o něco náročnější. Celkově na kole ujedeme cca 700 km a nastoupáme celkem cca 11650 m. Zhruba z poloviny pojedeme po asfaltu (arménském) a z poloviny po horských nezpevněných cestách. Jednoznačně doporučujeme horské kolo. Zdatní a zkušení jedinci mohou na úkor pohodlí zájezd absolvovat i s kolem trekingovým s lehčími převody. V tom případě doporučujeme obout terénní pláště 1,5" (doporučujeme osobní konzultaci s garantem zájezdu). Během zájezdu je možné se kdykoliv popovézt doprovodným minibusem se zahrádkou, ve dvou případech u výjezdu do sedel to přímo doporučujeme.
Pokyny k leteckým zájezdům na kole: Potřebné informace o vybavení a organizaci najdete v souboru 01_CYKLO_LETECKY_vseobecne_pokyny_2019.pdf.

Pořadatel zájezdu: CK Adventura
RNDr. Pavel Kumpán - Geos travel, cestovní kancelář
Šternberkova 10, Praha 7, www.zakavkazsko.cz, www.jemen.cz, info@jemen.cz
 266713032