Hlavní strana Zakavkazsko.cz Zájezdy do Gruzie a Arménie - hlavní strana. Zakavkazsko.cz
    Zájezdy     Individuální cesty  Fotogalerie    Novinky    Kontakt   
ZÁJEZDY
 PŘEHLED ZÁJEZDŮ
   - Všechny země
   - Gruzie
   - Arménie
   - Turecko a Írán

Zájezdy do zemí

OMÁN
ETIOPIE
BARMA
KAPVERDY
SOKOTRA

www.jemen.cz
 PŘIHLÁŠKA NA ZÁJEZD
 Jak se přihlásit
 Smlouva o zájezdu
 Všeobecné podmínky
 Pojištění CK
 Cestovní pojištění
 Ochrana os. údajů
 INFO K ZÁJEZDŮM
 Typy zájezdů
 Náročnost zájezdů
 Slevy a ceny
 Letenky
 Místní doprava
 Ubytování
 Stravování
 Víza
 Proč s námi

ARMÉNIE NA KOLE -------------------------------------------

cykloturistický zájezd
8.6. - 23.6.2019 16 dní s lety 39900,- Kč
14 dní pobytu

Cena zájezdu zahrnuje mezinárodní letenku Praha - Tbilisi včetně tax
 
Náročnost 2-3
Ubytování HOTEL
PENZION
Doprava MINIBUS

Zájezd ARMÉNIE NA KOLE - trasa zájezdu


 PROGRAM ZÁJEZDU    FOTOGALERIE  REZERVACE ZÁJEZDU
  • etapově na horských kolech s doprovodným vozidlem
  • ubytování v hotelech a v soukromí s polopenzí
  • starobylé křesťanské kláštery a kostely 
  • odlehlé cesty mimo turistické trasy
  • přejezd celého Náhorního Karabachu
     Arménie, to je především hrdý křesťanský národ Arménů s pohnutou historií, který byl odtržen od své posvátné hory Ararat. Je to země, která už na počátku 4. století jako první na světě přijala křesťanství za oficiální státní náboženství a v téměř nezměněné podobě jej praktikuje dodnes. Země trvale bojující o identitu, svobodu, území, a někdy i o přežití. Srdce Malého Kavkazu tvoří vysoko položené obrovské jezero Sevan obklopené vrcholy dosahujícími výšky přes 3500 m. Navštívíme zde nejen některé z nejvýznamnějších památek země, ale na kolech projedeme úžasné přírodní oblasti po odlehlých a málo používaných cestách mimo obvyklé turistické trasy. Zájezd graduje v Náhorním Karabachu, v překrásném hornatém kulturně pestrém území s hlubokými lesy, divokými řekami a strmými skalami, ve kterých se skrývají tisíc let staré kláštery.

Zakavkazsko.cz
Program:
1. – 2. den: Program: Letecky Praha - Tbilisi (Gruzie), brzký ranní přílet, transfer do Arménie, cestou zastávky u klášterů Haghpat (UNESCO) a Sanahin (UNESCO), gruzínský kostel Akhtala s freskami, dojezd do Dilijanu, ubytování a sestavení kol
3. den: Začátek cyklistiky - průjezd přírodní rezervací Dilijan, kláštery Haghartsin a Goshavank, nocleh v horské osadě Martuni (59 km, 1200 m).
4. den: Stoupání k jezeru Sevan (1900 m), kolem jezera stejnojmennou přírodní rezervací do města Vardenis východní, téměř neobydlenou trasou; zastávka na koupání na přírodních plážích (92 km, 1150 m).
5. den: Odpočinkově podél břehu jezera Sevan, odbočka k sympaticky omšelému klášteru Makenyats Vank, kostel Vanevank (56 km, 670 m)
6. den: Pod nejvyššími vrcholy země se z jezerní pánve přehoupneme přes sedlo Selim (2410 m) a prohlédneme si stejnojmenný karavanseráj z roku 1332; nocleh ve městě Yeghegnadzor s ochutnávkou místních vín (59 km, 800 m).
7. den: Malebným údolím Hermon s kamennými památkami minulosti, starý židovský hřbitov s náhrobky ze 13. století, horské osady Hermon a Herher, přejezd bezejmenného sedla s fantastickým výhledem na obě strany hřebene (2230 m), dojezd do podhorského města Vayk (51 km, 1730 m).
8. den: Do jihovýchodního cípu země přes hory, lesy, jezera a kláštery: sedlo Vorotan (2344 m), arménský "Stonehenge" Zorats Karer, nocleh v Sisianu (80 km, 1700 m, možnost vyvezení do sedla autem).
9. den: Krátká zastávka u vítězného oblouku ze 7. století, fakultativně impozantní biskupské sídlo klášter Tatev ležící na Hedvábné stezce, na který vede nejdelší lanovka na světě přes údolí Vorotan; sjezd starou vyhlídkovou silnicí do Goris (57 km, 1100 m)
10. den: Volné dopoledne v Goris, městě položeném v malebném údolí obklopeném ze tří stran horami; troglodytní obydlí staré části města; přejezd do Náhorního Karabachu a 2 noci v příjemném moderním hlavním městě Stěpanakertu (60 km, 1000 m, do sedla se vyvezeme autem)
11. den: Den bez kol: odpočinek v milém a zeleném Stěpanakertu, město Shushi: bizarní kombinace jednoho z nejstarších duchovních center Kavkazu, zašlé slávy rekreačního střediska ze sovětských dob a zbytků dvou mešit po vystěhované azerské komunitě; fakultativně pěší výlet kaňonem Hunot.
12. den:  Z bohatého města na chudý venkov příjemně zvlněnou krajinou, mistrovské architektonické dílo: opevněný klášter Gandzasar ze 13. stol. na vrcholu hory s monumentálním výhledem (50 km, 1400 m).
13.-14. den:  Vrcholné přírodní i cyklistické zážitky, silnice vedoucí kaňony i vytesané ve skalách, hřmící vodopády, zalesněné hory, vysokohorské pastviny, impozantní klášter Dadivank zmíněný již v 9. stol, hraniční pevnosti a sedlo Zod (2350 m); návrat do Arménie a uzavření okruhu ve Vardenis (135 km, 3000 m / 2 dny).
15.-16. den: Transfer Vardenis - Tbilisi a podvečerní prohlídka hlavního města Gruzie; procházka křivolakými uličkami starého města, bulvár Rustaveli, Náměstí svobody a prohlídka pevnosti Narikala, vyhlídka od sochy Matky Gruzie; závěrečná večeře a brzký ranní odlet domů.

V ceně zahrnuto: zpáteční letenka vč. všech poplatků Praha – Tbilisi – Praha, český průvodce a místní průvodci, doprava, ubytování, částečně stravování , vstupní povolení do Karabachu, potřebné mapy
Letenky: Pro tento zájezd využíváme leteckou společnost Turkish Airlines. Protože letecké spojení do Jerevanu je z hlediska přepravy kol komplikované, využíváme spojení Praha – Tbilisi a gruzínsko-arménskou hranici překračujeme po zemi. Kolo můžeme zabalit do kartónové krabice, kterou budeme mít k dispozici i pro zpáteční cestu.
Doprava: transfery pronajatým minibusem, doprovodné vozidlo po celou cyklistiky 
Ubytování: 11x v soukromí v domech Arménů (2-4 lůžkové pokoje, společné příslušenství),  2x v hotelu (Stěpanekert), zejména v Náhorním Karabachu počítejte s nižším standardsm ubytování
Stravování: 11x polopenze, 2x snídaně při ubytování v hotelu, ostatní stravování individuálně 
V ceně nezahrnuto: letecký transport kola – asi 2 x 60 EUR, vstupné do objektů, cestovní pojištění 
Náročnost zájezdu: První část trasy v Arménii odpovídá obtížnosti 2-3, v Karabachu je cyklistika o něco náročnější. Celkově na kole ujedeme cca 700 km a nastoupáme celkem cca 11650 m. Zhruba z poloviny pojedeme po asfaltu (arménském) a z poloviny po horských nezpevněných cestách. Jednoznačeně doporučujeme horské kolo. Zdatní a zkušení jedinci mohou na úkor pohodlí zájezd absolovat i s kolem trekingovým s lehčími převody. V tom případě doporučujeme obout terénní pláště 1,5" (doporučujeme osobní konzultaci s garantem zájezdu). Během zájezdu je možné se kdykoliv popovézt doprovodným minibusem se zahrádkou, ve dvou případech u výjezdu do sedel to přímo doporučujeme.
Pokyny k letekým zájezdům na kole: Potřebné informace o vybavení a organizaci najdete v souboru 01_CYKLO_LETECKY_vseobecne_pokyny_2018.pdf.

Pořadatel zájezdu: CK Adventura
RNDr. Pavel Kumpán - Geos travel, cestovní kancelář
Šternberkova 10, Praha 7, www.zakavkazsko.cz, www.jemen.cz, info@jemen.cz
 266713032