Hlavní strana Zakavkazsko.cz Zájezdy do Gruzie a Arménie - hlavní strana. Zakavkazsko.cz
    Zájezdy     Individuální cesty  Fotogalerie    Novinky    Kontakt   
ZÁJEZDY
 PŘEHLED ZÁJEZDŮ
   - Všechny země
   - Gruzie
   - Arménie
   - Turecko a Írán

Zájezdy do zemí

OMÁN
ETIOPIE
BARMA
KAPVERDY
SOKOTRA

www.jemen.cz
 PŘIHLÁŠKA NA ZÁJEZD
 Jak se přihlásit
 Smlouva o zájezdu
 Všeobecné podmínky
 Pojištění CK
 Cestovní pojištění
 Ochrana os. údajů
 INFO K ZÁJEZDŮM
 Typy zájezdů
 Náročnost zájezdů
 Slevy a ceny
 Letenky
 Místní doprava
 Ubytování
 Stravování
 Víza
 Proč s námi

GRUZIE - TREKING VE SVANETII ---------------------

treking
20.8. - 31.8.2019 12 dní s lety 39500,- Kč
11 dní pobytu

Cena zájezdu zahrnuje mezinárodní letenku Praha - Kutaisi včetně tax v ceně do 9000,- Kč.

Další termíny tohoto zájezdu :
13.8. - 24.8.2019   39500 Kč
 
Náročnost 2-3
Ubytování HOTEL
PENZION
Doprava MINIBUS
4WD

Zájezd GRUZIE - TREKING VE SVANETII - trasa zájezdu


 PROGRAM ZÁJEZDU    FOTOGALERIE  REZERVACE ZÁJEZDU
  • osmidenní pěší okruh horní Svanetií
  • po kavkazských hřbetech kolem ledovců a pětitisícovek
  • strážní věže a tisíc let staré kostelíky horských vesnic
  • jdeme nalehko, noclehy pod střechou
Zakavkazsko.cz      Horní Svanetie má právem pověst nejkrásnější oblasti Kavkazu. Na horská údolí tu z jedné strany shlíží několik pětitisícových vrcholů hlavního kavkazského hřebene a z druhé čtyřtisícový Svanetský hřbet. V zabydlených údolích s bohatými horskými loukami pod ledovci a zasněženými štíty zůstala zachována středověká architektura horských sídel. Ve věžatých vesnicích se mluví svansky, dlouho tu přežívalo svérázné zvykové právo a krevní msta. Pro svou odlehlost a bojovného ducha Svanetie během historie často sloužila jako úkryt pro církevní relikvie z celé Gruzie. Drobné svanské kostelíky, některé z nich úctyhodného více než tisíciletého stáří, jsou skutečnými pokladnicemi gruzínského sakrálního umění.
Trasu treku tvoří souvislý osmidenní okruh Svanetií. Začneme pod nejkrásnějším vrcholem oblasti - Ušbou, stavíme se v hlavním městečku Mestii a přes odlehlé vesnice a hřbety Horní Svanetie přejdeme nakonec až do Ušguli, vracet se budeme po Svanetském hřebenu. Spí se v místních horských jednoduchých penzionech a zavazadla nám od jednoho k druhému poveze terénní auto.
Cestou do hor a z hor navštívíme katedrály a kostely v městě Kutaisi a jeho okolí, některé z nich jsou zapsané na seznam UNESCO.

Zakavkazsko.cz Zakavkazsko.cz
Zakavkazsko.cz
Program:
1.-2.den - let Praha - Gruzie, noční přílet, ubytování, přejezd přes Zugdidi a horským údolím řeky Inguri do horní Svanetie
3.-4.den - začínáme osmidenní pěší okruh Horní Svanetií, z Etseri vyhlídkovou cestou směrem k Ušbě, z vesnice Mazeri přes hřbet pod nejkrásnější horou Svanetie Ušbou do centra oblasti Mestie, návštěva etnografického muzea s církevními památkami a starého svanského domu s obrannou věží
5.-10.den - údolím věží do vesnice Čolaši, přes dva kavkazské hřebeny do vesnic Adiši a Kale, kostelík Lagurka s freskami z 11. století, a jsme na konci světa: v asi nejkrásnější skupině vesnic Ušguli (2200 m n.m., na seznamu UNESCO) pod pětitisícovkou Škara - nejvyšší horou Gruzie, v Ušguli a okolí strávíme i jeden odpočinkový den, fakultativně výprava (pěší či na koních) k ledovci pod masivem Škary či výstup na vyhlídkový hřeben nad Ušguli, na závěr se po Svanetském hřebenu vydáme zpět směrem na Mestii.
11.den - dolů z hor zpět do Kutaisi - města s nově zrekonstruovaným historickým centrem a s věncem katedrál, z nichž dvě jsou zapsány na seznam UNESCO. Návštěva klášterů Gelati a Motsameta v okolí města. 
12.den – dopoledne volno v Kutaisi, odpoledne přejezd na letiště, let do Prahy

V ceně zahrnuto: zpáteční letenka včetně všech poplatků Praha - Kutaisi (popř. Tbilisi) - Praha ve výši do 9 000,- Kč, průvodce CK a v horách místní průvodce, doprava, transport zavazadel během treku, ubytování, stravování
Letenky: z Prahy
Doprava: minibusem, terénními vozy, přeprava zavazadel během treku 
Ubytování: 13x v hotelech a jednoduchých horských penzionech
Stravování: snídaně při noclehu v Kutaisi, polopenze v Mestii při zpáteční cestě, plná penze při pobytu v horách (obědy ve formě balíčku)
V ceně nezahrnuto: vstupné do objektů, cestovní pojištění
Počet účastníků: minimální počet účastníků je 6, maximální 12
Náročnost zájezdu: Každý člověk s dobrou fyzickou kondicí se může zájezdu zúčastnit, Na trase nejsou žádné exponované úseky, převýšení ve dvou dnech pochodu jsou však značná. Náročné a dlouhé přechody se střídají s dny, kdy bude možné nasadit pohodové tempo. Jde se na lehko, těžší zavazadla převáží automobil. V případě indispozice lze absolvovat denní etapu v v doprovodném autě (pokud je volné místo). Délka denních etap: 5 až 9 hodin chůze.
Nástupní místa: Praha, Kutaisi
RNDr. Pavel Kumpán - Geos travel, cestovní kancelář
Šternberkova 10, Praha 7, www.zakavkazsko.cz, www.jemen.cz, info@jemen.cz
 266713032