Hlavní strana Zakavkazsko.cz Zájezdy do Gruzie a Arménie - hlavní strana. Zakavkazsko.cz
    Zájezdy     Individuální cesty  Fotogalerie    Novinky    Kontakt   
ZÁJEZDY
 Přehled zájezdů
   - Gruzie
   - Arménie
   - Turecko a Írán
 Typy zájezdů
 Náročnost zájezdů
 Slevy a ceny
 Letenky
 Místní doprava
 Ubytování
 Stravování
 Víza
 Proč s námi
 Jak se přihlásit
 Smlouva o zájezdu
 Všeobecné podmínky
 Pojištění CK
 Cestovní pojištění
 Ochrana os. údajů

Zájezdy do zemí

OMÁN
ETIOPIE
BARMA
MADAGASKAR
KAPVERDY
SOKOTRA

www.jemen.cz

KAPPADOKIE NA KOLE -----------------------------------

cykloturistický zájezd
17.5. - 27.5.2018 11 dní s lety 33400,- Kč
9 dní pobytu

Cena zájezdu zahrnuje mezinárodní letenku Praha – Nevsehir včetně tax.
 
Náročnost 2
Ubytování HOTEL, PENZION
Doprava MINIBUS

Zájezd KAPPADOKIE NA KOLE - trasa zájezdu


 PROGRAM ZÁJEZDU    FOTOGALERIE  REZERVACE ZÁJEZDU
  • hvězdicové výlety i etapové úseky
  • cyklistika nalehko pro trekingová i horská kola
  • ubytování v hotelech se snídaněmi
  • NP Göreme, skalní kláštery Kapadokie
     Kappadokie je vulkanická oblast, jejíž unikátní geologie skýtala výborné podmínky pro osídlení už před tisíci let. Dávní obyvatelé zde v měkkých horninách vybudovali celá podzemní města včetně raně křesťanských kostelů a klášterů. Některá skalní obydlí jsou využívána dosud. Užijeme si zde deset dnů cyklovýletů v unikátním prostředí hor, skalních útvarů, soutěsek a kaňonů posetých stopami historie. Cyklistiku proložíme dnem s pěším programem v těch nejatraktivnějších místech okolí Göreme. 
Program:
1. den: Let Praha - Nevşehir, transfer do Selime.
2. den: Cyklistika v okolí kláštera v Selime: vesnice u přehradní nádrže Mamasun Baraji, opuštěné kostely a muslimské hřbitovy, klášterní jeskynní komplex v Selime (50 km); tři noclehy na stejném místě.
3. den: Výjezd pod dominantu kraje, vyhaslou sopku Hasan Daği (3268 m): vesnice Halvedere, přejezd k monumentálnímu údolí Ihlara, do jehož úbočí byly vytesány na konci antiky první křesťanské kostely s freskami ortodoxní církve, malebná vesnice Belisirma (70 km).
4. den: Selime - Güzelyurt: přes opuštěný klášter Yüksek Kilise a Manastir do Güzelyurtu sousedícímu s původním řeckým starověkým městem; navazující strmé údolí klášterů a kostelů, podzemní město (20 km).
5. den: Güzelyurt - Soğanli Valley: výjezd do sedla Sevrihisar Geçidi (1770 m), antický Červený kostel, přes opuštěnou vysočinu k jezeru Acigöl(zatopený kráter sopky, kde se můžeme i vykoupat); ohromující komplex antického podzemního města v Derenkuyu (až 50 metrů do nitra země); zapomenuté údolí Soğanli plné opuštěných křesťanských kostelů a kolmých skal (60 km).
6. den: Soğanli - Mustafapaşa, město postavené na základech antického města Sobesos, cyklistika v okolí dominanty kraje - vyhaslé sopkyErciyes Daği (3916 m), skalní jehlany, tzv. parabacalari (50 km).
7. den: Mustafapaşa - Göreme přes Ürgüp, Ortahisar a Çavuşin, siesta v karavanseraji na Hedvábné stezce v Sarihanu (fakultativně večerní představení tančících dervišů), údolím nejdelší turecké řeky Kizilirmak Nehri (60 km); čtyři noclehy na stejném místě.
8.-10. den: Na kole nebo pěšky v nejmalebnější části Kappadokie v okolí Göreme: Červené údolí, Růžové, Holubí či Údolí lásky, množství křesťanských kostelů ze 4. století a horkovzdušných balonů nad hlavami (fakultativně možnost absolvování balonového letu), návštěva tzv. Muzea pod širým nebem (UNESCO) či tureckých lázní; komplex skalních jehlanů a klášterů v Zelve, možnost individuální cyklistiky na populárních single-tracích v okolních údolích, kolem jehlanů v Paşabucaği; skalní město Uçhisar (variantní trasy 10, 60 a 103 km).
11. den: Brzký ranní odjezd na letiště Nevşehir a odlet do Prahy.

V ceně zahrnuto: zpáteční letenka vč. všech poplatků Praha – Nevsehir – Praha, český průvodce, doprava, ubytování, částečně stravování , vstup do Soganli valley, informační materiály
Doprava:  všechny transfery a převoz zavazadel 
Ubytování: 10x v hotelu
Stravování: 10x snídaně, ostatní stravování individuálně 
V ceně nezahrnuto: letecký transport kola – asi 2 x 30 EUR, vstupné do fakultativně navštívených památek (Ihlara valley, Derinkuyu, Open Air Museum v Goreme), cestovní pojištění
Náročnost zájezdu: všechny etapy pojedeme nalehko, buďto etapově, nebo jako okružní výlet; maximální etapové převýšení směrem nahoru je 1000 m, ale zpravidla je to podstatně méně; pro milovníky jízdy v terénu doporučujeme spíše horské kolo, jinak bohatě postačí trekingové
Přibližně z 60 % nezpevněný povrch, ze 40 % asfalt; terén kopcovitý až hornatý v nadmořské výšce 900 až 1300 m.

Pokyny k letekým zájezdům na kole: Potřebné informace o vybavení a organizaci najdete v souboru Dovolena_na_kole_letecky_vseobecne_pokyny.pdf.

Pořadatel zájezdu: CK Adventura


RNDr. Pavel Kumpán - Geos travel, cestovní kancelář
Šternberkova 10, Praha 7, tel. 266 713 032, info@zakavkazsko.cz, www.zakavkazsko.cz