Hlavní strana Zakavkazsko.cz Zájezdy do Gruzie a Arménie - hlavní strana. Zakavkazsko.cz
    Zájezdy     Individuální cesty  Fotogalerie    Novinky    Kontakt
ZÁJEZDY
 PŘEHLED ZÁJEZDŮ
   - Všechny země
   - Gruzie
   - Arménie
   - Turecko

Zájezdy do zemí

OMÁN
SOKOTRA
KAPVERDY
ETIOPIE
BARMA

www.jemen.cz
 PŘIHLÁŠKA NA ZÁJEZD
 Jak se přihlásit
 Smlouva o zájezdu
 Všeobecné podmínky
 Pojištění CK
 Cestovní pojištění
 Připojištění covid 19
 Ochrana os. údajů
 INFO K ZÁJEZDŮM
 Typy zájezdů
 Náročnost zájezdů
 Slevy a ceny
 Letenky
 Místní doprava
 Ubytování
 Stravování
 Víza
 Proč s námi

ARMÉNIE --------------------------------------------------------

poznávací zájezd
23.5. - 2.6.2024  11 dní s lety 45500,- Kč
9 dní pobytu

Cena zájezdu zahrnuje mezinárodní letenku Praha - Jerevan
včetně tax v ceně do 10000 Kč.


Další termíny tohoto zájezdu :
12.9. - 22.9.2024    45500 Kč
 
Náročnost 1
Ubytování HOTEL
PENZION
Doprava MINIBUS

Zájezd ARMÉNIE - trasa zájezdu


 PROGRAM ZÁJEZDU  DALŠÍ INFORMACE  FOTOGALERIE  REZERVACE ZÁJEZDU
  • prastaré kláštery prvního křesťanského státu
  • nedotčená příroda Malého Kavkazu
  • megality v Karahundž, starší než anglický Stonehenge
  • autentická arménská gastronomie
     Arménie (cca 30 tisíc km2) se rozkládá na náhorních planinách a hřebenech Malého Kavkazu. Skrývá celou řadu málo známých, ale výjimečných památek a přírodních scenérií. Arménie je země s velmi dlouhou historií, byla ovlivněna Persií, Byzancí a vlivy východních náboženství, raných křesťanů, islámu i zoroastrismu. Je jednou z nejstarších křesťanských civilizací světa. Křesťanství přijala začátkem 4. století n.l. jako první stát na světě. Kdysi dávno zaujímala území o rozloze 400 tisíc km2, dnes najdeme Arménskou republiku na severovýchodě bývalého území mezi Gruzií, Ázerbájdžánem, Íránem a Tureckem.
     Z evropsky působícího Jerevanu pojedeme melancholickou krajinou táhlých hřbetů, posetou asketickými kláštery i důkazy o střetech dávných civilizací. Projdeme hluboce zaříznuté kaňony v nedotčené přírodě. Každý den nás čeká místní autentická gastronomie, s kořeny ve starých kavkazských tradicích.

Zakavkazsko.cz Zakavkazsko.cz
Zakavkazsko.cz Zakavkazsko.cz¨
Program:
1. – 2. den: Letecky Praha/Jerevan. Centrum arménské apoštolské církve Ečmiadzin (UNESCO), arménský "Vatikán"; archeologické naleziště a katedrála Zvarnots (UNESCO); památník arménské genocidě Tsitsernakabert; prohlídka hlavního města, největší bleší trh Zakavkazka Vernissage.
3. – 5. den: Odjezd z Jerevanu; památník arménského písma; jezídské pohřebiště; kaňon Debed s klášterem Haghpat (UNESCO); starou ruskou lanovkou od středověkého kamenného mostu v Alaverdi do kláštera Sanahin (UNESCO); pevnostní klášter Akhtala s nejkrásnějšími freskami v zemi; pěší vycházka k lesnímu klášteru Kobayr; lesnatou krajinou národního parku Dilidžan ke klášteru Hagartsin uprostřed luk a bukových lesů; pěšky od horského jezera Parz ke klášteru Goshavank.
6. – 7. den: přejezd k jezeru Sevan ve výšce 2 000 m.n.m. s klášterem Sevanvank, středověký hřbitov Noratus s tisícovkou chačkarů – stél s vytesanými kříži; přes sedlo Selim k zachovalé Selimské karavanseraji; vesnice Yeghegis s jediným středověkým židovským hřbitovem v Arménii; výstup na hřeben k pevnosti Smbataberd a romantickému klášteru Tsakhats Kar; lázeňské město Džermuk s horkými léčivými prameny; pěší sestup ke klášteru Gndevank v hlubokém skalnatém kaňonu řeky Arpa; Karahundž – astronomická observatoř z 3. tisíciletí př.n.l a její prehistorické megality; opuštěná jeskynní obydlí Khndzoresk.
8. – 9. den: Nejdelší reverzní lanovkou na světě ke klášteru Tatev – mistrovskému dílu středověké architektury; údolím červených skal k opuštěnému klášteru Vorotnavank s figurálními náhrobky; pohřební monument Aghitu; klášter a muzeum Noravank v divokém údolí Amaghou a středověký mistr sochař Momik. Krajem vína a ovoce Areni; návštěva vinařského závodu spojená s ochutnávkou; výhledy na horu Ararat; klášter Khor Virap;
10. – 11. den: antický chrám Garni na skalním útesu nad řekou; klášter Geghard (UNESCO) vytesaný do skály; hlavní město Jerevan – muzea, staré centrum; noční či ranní odlet a návrat do ČR.

V ceně zahrnuto: zpáteční letenka vč. všech poplatků Praha – Jerevan – Praha ve výši do 10 000,- Kč, český průvodce, doprava, ubytování, částečně stravování
Letenky: zajištění standardně z Prahy
Doprava: minibus po celou dobu pobytu
Ubytování: 10x v hotelech a penzionech
Stravování: 9x snídaně, ostatní stravování individuálně
V ceně nezahrnuto: vstupné do objektů, cestovní pojištění
Počet účastníků: minimální počet 7, maximální 14
Náročnost zájezdu: Program nabízí dostupný komfort (hotely ** a ***) a může ho absolvovat kdokoli. Pěší programy jsou lehké, zvládne je každý zdravý člověk.
Nástupní místa: Praha, Jerevan

Pořadatel zájezdu: Geos travel
RNDr. Pavel Kumpán - Geos travel, cestovní kancelář
Voroněžská 20, Praha 10, www.zakavkazsko.cz, www.jemen.cz, info@jemen.cz
 266713032