Hlavní strana Zakavkazsko.cz Zájezdy do Gruzie a Arménie - hlavní strana. Zakavkazsko.cz
    Zájezdy     Individuální cesty  Fotogalerie    Novinky    Kontakt
ZÁJEZDY
 PŘEHLED ZÁJEZDŮ
   - Všechny země
   - Gruzie
   - Arménie
   - Turecko

Zájezdy do zemí

OMÁN
SOKOTRA
KAPVERDY
ETIOPIE
BARMA

www.jemen.cz
 PŘIHLÁŠKA NA ZÁJEZD
 Jak se přihlásit
 Smlouva o zájezdu
 Všeobecné podmínky
 Pojištění CK
 Cestovní pojištění
 Připojištění covid 19
 Ochrana os. údajů
 INFO K ZÁJEZDŮM
 Typy zájezdů
 Náročnost zájezdů
 Slevy a ceny
 Letenky
 Místní doprava
 Ubytování
 Stravování
 Víza
 Proč s námi

GRUZIE - VELKÝ OKRUH ---------------------

poznávací zájezd
30.8.-15.9.2024 17 dní s lety 50900,- Kč
15 dní pobytu

Cena zájezdu zahrnuje mezinárodní letenku Praha – Tbilisi včetně tax v ceně do 11000 Kč.

Další termíny tohoto zájezdu :
31.5.-16.6.2024    50900 Kč
 
Náročnost 1
Ubytování HOTEL
PENZION
Doprava MINIBUS

Zájezd GRUZIE - VELKÝ OKRUH - trasa zájezdu


 PROGRAM ZÁJEZDU  DALŠÍ INFORMACE  FOTOGALERIE  REZERVACE ZÁJEZDU
  • Tbilisi - perla Zakavkazska
  • katedrály a kláštery jednoho z prvních křesťanských států
  • horským Kavkazem kolem ledovců a pětitisícovek
  • věžaté vesnice Svanetie
  • opevněné vesnice Svanetie a Chevsurska
  • jižní stepi i subtropy u Černého moře
  • gruzínské víno a gastronomie
     Gruzie se vrátila do své tradiční pozice hlavní turistické destinace Zakavkazska. Dokončuje se velkorysá obnova starého Tbilisi - nejkrásnějšího města pod Kavkazem - i dalších historických měst. Křesťanská víra se vrátila v plné síle, po celé zemi se k životu probudily starobylé kláštery, opravuje se zanedbané a rekonstruuje zmizelé - jako už tolikrát v gruzínské historii. Gruzínci opět dokazují, že patří k národům, jejichž umělecké založení je mimořádné.
A vedle toho je stará Gruzie - zapomenuté kavkazské vesničky s fantastickou architekturou kamenných strážních věží. Prastaré katedrály - Gruzie přijala křesťanství jako státní náboženství už ve čtvrtém století. Nádherná a rozmanitá příroda - skoro 40 % gruzínského území je pokryto lesem. Cestou potkáme ledovce a sněhobílé pětitisícové vrcholy Vysokého Kavkazu i vyprahlou step, alpinské louky i čajové plantáže. Vykoupeme se na plážích Černého moře i v horkých sirných lázních hlavního města Tbilisi. Budeme putovat úrodnou zemí, kde se víno začalo pěstovat už před 7000 lety, možná poprvé na světě. Gruzinská pohostinnost je legendární, kuchyně proslulá. Rituál přípitku dovedený k dokonalosti - Sakartvelos gaumardžos! Na zdraví Gruzie.

Zájezd kombinuje prohlídky historických památek s kratšími pěšími výlety v horských oblastech.


  

  
Program:
1.-2.den let Praha - Tbilisi, ubytování, celodenní prohlídka města, považovaného za nejkrásnější metropoli Zakavkazska.
3.-4.den  Vinařskou provincií Kakheti: donedávna největší sakrální stavba v zemi - monumentální katedrála Alaverdi z 11.století, centrum Kachetie – Telavi, královská pevnost a kostel Gremi, zámek, zahrady a vinné sklepy rodiny Čavčavadze v Cinandali, návštěva vinařství s degustací gruzínských vín, městečko v hradbách Signaghi, komplex skalních klášterů David Garedža ze 6.století v stepní krajině u ázerbajdžánských hranic. 
5.den  Cestou do horské oblasti Khevi se stavíme v hradišti a katedrále Ananuri, a po staré vojenské cestě přejedeme přes sedlo Džvari (2380 m.n.m.) do horského městečka Stepantsminda ležícího na úpatí hory Kazbek (5033 m.n.m.). Vystoupáme k nádherně položenému kostelíku sv. Trojice s výhledy na Kazbek.
6.den Projedeme dramatickou Darialskou soutěskou až k hranicím s Ruskem a pod Kazbekem si projdeme údolí Truso. Vydáme se zpět na jih po staré vojenské silnici přes horské středisko Gudauri a do městečka Mccheta.
7.den Bývalé hlavní město Mccheta (UNESCO) s nejvýznamnějšími katedrálami v zemi - místo kde ve čtvrtém století přijala Gruzie křesťanství jako jeden z prvních států světa. Zastávka v lázeňském městečku Borjomi a koupel v termálních sirných pramenech. Příjezd do Vardzie a dva noclehy v hotelu s vyhlídkou na skalní město.
8.den Skalní klášter Vardzia, které mívalo obydlí ve 13 patrech nad sebou. Při pěší výpravě kaňonem řeky Mktvari a krajinou travnatých hřbetů Malého Kavkazu navštívíme další skalní kostely a obydlí v okolí, mj. pevnost Khertvisi, a megalitické stavby u vesnice Saro.
9.den Do města Akhalsikhe s monumentální zrekonstruovanou pevností, do kláštera Sapara v lesích nad městem a pak znovu do hor: hornatou Adžarií u hranic s Tureckem, nocleh v sedle Goderdzi (2025m.n.m.).
10.den Výlet k Zelenému jezeru, cesta oblastí s muslimskou populací, s minarety ztrácejícími se v hlubokých lesích horských údolí a s působivou dřevěnou architekturou letních pasteveckých sídel na travnatých hřbetech. Sjíždíme do subtropické černomořské krajiny, Batumi - přístav a letovisko na břehu Černého moře, prohlídka města, procházka slavnou botanickou zahradou, koupání na březích Černého moře.
11.-14.den Po horské silnici do Svanetie - nejkrásnější oblasti Gruzie s unikátní vesnickou obrannou architekturou. Výjezd terénními auty pod nejpůsobivější horu oblasti - Ušbu (4710 m.n.m.). Hlavní městečko Mestia s etnografickým muzeem, návštěva svanského domu a svanské věže. Pěšky po svanetských hřbetech nebo k horským ledovcům, mezi vesnicemi Ušguli (UNESCO) s desítkami obranných věží s výhledy na nejvyšší horu Gruzie pětitisícovku Škara (5200 m.n.m.). Tři noclehy v Mestii, jeden v Ušguli.
15.-17.den Dolů z hor do kraje bájné Kolchidy, kam se vydali argonauti pro zlaté rouno. Kutaisi - města s atmosférou staré Gruzie, návštěva katedrál Bagrati a Gelati (UNESCO). Stalinovo muzeum a bizarní památník vytvořený z jeho rodného domu v Gori. Návrat do Tbilisi, volné odpoledne, návštěva sirných lázní, v noci odlet, návrat domů.

Pozn.: Výjezd auty pod Ušbu ve Svanetii lze podniknout pouze za příznivého počasí

V ceně zahrnuto: zpáteční letenka včetně všech poplatků Praha - Tbilisi ve výši do 11000,- Kč, český průvodce, doprava, ubytování, částečně stravování
Letenky: zajištěné standardně z Prahy, možnost zajištění odletu i z Vídně
Doprava: minibusem, v údolí Truso a ve Svanetii terénními vozy
Ubytování: 16x v hotelech a v penzionech
Stravování: snídaně
V ceně nezahrnuto: vstupné do objektů, cestovní pojištění
Počet účastníků: minimální počet účastníků je 7 maximální 14
Náročnost zájezdu: Program nabízí dostupný komfort (odpovídající kategoriím hotelů *** ** *) a neklade vyšší nároky na fyzickou kondici. Pěší programy jsou lehké (do 4 hodin pěší chůze), zvládne je každý zdravý člověk.
Nástupní místa: Praha, Tbilisi

Pořadatel zájezdu: Geos travel

RNDr. Pavel Kumpán - Geos travel, cestovní kancelář
Voroněžská 20, Praha 10, www.zakavkazsko.cz, www.jemen.cz, info@jemen.cz
 266713032