Hlavní strana Zakavkazsko.cz Zájezdy do Gruzie a Arménie - hlavní strana. Zakavkazsko.cz
    Zájezdy     Individuální cesty  Fotogalerie    Novinky    Kontakt
ZÁJEZDY
 PŘEHLED ZÁJEZDŮ
   - Všechny země
   - Gruzie
   - Arménie
   - Turecko

Zájezdy do zemí

OMÁN
SOKOTRA
KAPVERDY
ETIOPIE
BARMA

www.jemen.cz
 PŘIHLÁŠKA NA ZÁJEZD
 Jak se přihlásit
 Smlouva o zájezdu
 Všeobecné podmínky
 Pojištění CK
 Cestovní pojištění
 Připojištění covid 19
 Ochrana os. údajů
 INFO K ZÁJEZDŮM
 Typy zájezdů
 Náročnost zájezdů
 Slevy a ceny
 Letenky
 Místní doprava
 Ubytování
 Stravování
 Víza
 Proč s námi

HORY JIHOZÁPADNÍ GRUZIE --------

treking
3.7. - 15.7.2024 13 dní s lety 45500,- Kč
11 dní pobytu

Cena zájezdu zahrnuje mezinárodní letenku Praha – Gruzie a Gruzie – Praha včetně tax v ceně do 10000 Kč.
 
Náročnost 2
Ubytování HOTEL
PENZION
Doprava MINIBUS
4WD

Zájezd HORY JIHOZÁPADNÍ GRUZIE - trasa zájezdu


 PROGRAM ZÁJEZDU  DALŠÍ INFORMACE  FOTOGALERIE  REZERVACE ZÁJEZDU
  • treky ve čtyřech horských oblastech jihovýchodní Gruzie
  • výstup na nejvyšší horu gruzínského Malého Kavkazu Didi Abuli
  • lesnatým NP Borjomi,Kharagauli, vulkanickou jezerní planinou hřbetu Abuli
  • kaňonem řeky Mtkvari u Vardzie, pasteveckou horskou Adžárií
  • jdeme na lehko, noclehy pod střechou
     V jihozápadní Gruzii leží v nevelké vzdálenosti od sebe několik atraktivních horských oblastíi výrazně odlišného charakteru. Některé z nich jsou pro svou odlehlost a chybějící infrastrukturu turisty skoro nenavštěvované. Náš program spojuje několikadenní pěší trasy ve čtyřech z nich.
Nejznámější a nejnavštěvovanější jsou hory národního parku Bordžomi Charagauli pokryté lesy a alpinskými loukami. Na jaře a v časném létě si tu lze vychutnat výhledy ze svěže zelených rozkvetlých horských hřbetů. Zvolená trasa Panorama trail nabízí asi ty nejkrásnější v celém parku.
Oblast Džavacheti je také nazývána gruzínským Tibetem. Náhorní planina s výškou kolem 2000 metrů a s množstvím jezer je nejchladnější oblastí země. Protíná jí výrazný vulkanický hřbet s nejvyšší horou gruzínského Malého Kavkazu Didi Abuli (3301 m.n.m.). Oblast byla centrem tajemné megalitické kultury, která v širokém okolí zanechala řadu staveb. Nejpodivuhodnější z nich jsou dvě rozlehlé pevnosti, za kterými je musíme vystoupat k vrcholkům hor až do výšky přes 2700 metrů.
Klášter Vardzia je oblíbeným turistickým cílem, málokdo si však pěšky projde i působivý kaňon řeky Mktvari V údolí je i řada dalších skalních kjášterů a obydlí, vesnice s kamennými domy s plochými travnatými střechami, je tu jeden z nejlépe dochovaných gruzínských hradů, ruiny pevností a megalitických staveb. Oblast bývala důležitým centrem gruzínské říše v období Zlatého věku Gruzie v 12 a 13.století.
V horské Adžárii žijí gruzínští muslimové. Jejich vesnice s dřevěnými mešitami leží v lesnatých západních svazích směrem na Batumi. Na tři letní měsíce se se svými stády krav stěhují do letních pasteveckých sídel těsně pod hřebeny hor. Chodí se tu horskými pastvinami mezi malebnými vesničkami s charakteristickými dřevěnicemi. V horách bez ubytovacích zařízení využijeme pohostinnosti místních a noci strávíme v jejich dřevěných baráčcích.
Mezi horami přejíždíme v minibusu, na výjezd pod Didi Abuli budeme potřebovat terénní auta. Spíme vždy pod střechou, většinou ve výškách kolem 2000 metrů, několikrát ve spartánských podmínkách.


Program:
1.den – večerní let Praha – Gruzie, noční přílet, ubytování v hotelu
2.–4.den – NP Bordžomi Charagauli: přejezd minibusem do NP a výstup pod hlavní hřeben po trase Panorama trail, dvakrát budeme nocovat v horské útulně pod hlavním hřebenem (1900 m.n.m.). Dvoudenní vyhlídkovou trasu si o den prodloužíme hřebenovou túrou a výstupem na nejvyšší horu národního parku Sametskhvano (2643 m.n.m.). Třetí den vpodvečer přejezd pod Didi Abuli.
5.-6.den – vulkanický hřbet Didi Abuli - z "gruzínského Tibetu" - jezerní planiny (cca 2000m.n.m.) oblasti Džavacheti podnikneme výstup k tisíce let staré megaliitické pevnosti Abuli (2700 m.n.m.) Následující den se necháme vyvézt na vysokohorskou vulkanickou planinu s mnoha malými jezírky (cca 2600m.n.m.) a o odtud vystoupáme na vrchol vyhaslé sopky Didi Abuli (3300 m.n.m). Noclehy v penzionu kousek od největšího gruzínského jezera Paravani.
7.-8.den – kaňon u Vardzie. Na kraji kaňonu (1750 m.n.m.) navštívíme vesnici s dochovalými domy typu darbazi. Sestoupáme do kaňonu řeky Mktvari u Vardzie, cestou navštívíme skalní klášter Vanis Kvabebi. Nocleh v hotelu s výhledem na skalní klášter Vardzia (1250 m.n.m.). Po prohlídce Vardzie dojdeme po proudu řeky k pevnosti Tmogvi, zastavíme se i na hradě Chertvisi a ve vesnici Saro s dalšími megalitickými stavbami. Na nocleh přejedeme do Achaltsiche – města se zrekonstruovanou rozlehlou pevností.
9.-11.den – horská Adžárie -  ranní přejezd po horské silnici se zastávkou v klášteru Zarzma (uvnitř jedna z nejkrásnějších freskových výzdob v Gruzii) do sedla Goderdzi (2000 m.n.m.). Třídenní pěší putování po hřebenech pastevecké horské Adžarie zahájíme koupelí v Zeleném jezeře. Takřka nenavštěvované odlehlé hory jsou plné malebných letních pasteveckých osad s typickými patrovými adžarskými dřevěnicemi Čekají nás dva noclehy v letních pasteveckých vesnicich, (cca 2000 m.n.m.), výstup na vrchol Zotis Mta (2700 m.n.m.) a po hřebeni dorazíme na poslední noc do horského resortu Bachmaro
12.-13.den – přejezd do města odletu, při odletu po půlnoci nocleh v hotelu, program podle místa odletu.

V ceně zahrnuto: zpáteční letenka včetně všech poplatků Praha – Gruzie a Gruzie - Praha ve výši do 10 000,- Kč, český průvodce, místní průvodce v oblasti Didi Abuli, doprava, transport zavazadel během treků, ubytování, stravování
Letenky: odlet z Prahy
Doprava: minibusem, v oblasti Didi Abuli terénní auta, transport zavazadel zajišťuje minibus a v Bordžomském parku doprovod s koňmi
Ubytování: 6x-7x v hotelech a v penzionech, 1x v horské chatě, 2x v pasteveckém letním domě, 2x v horské útulně
Stravování: snídaně při noclehu v hotelech a penzionech (6x-7x), polopenze v horské chatě (1x) a plná penze ve vesnicich na treku v Adžarských horách (2x), v Bordžomském parku k večeři kvalitní dehydratovaná strava Travellunch, ostatní jídla z vlastních zásob (2x). Na letišti před odletem obdržíte stravu Travellunch, o který se musíte během zájezdu postarat. Průvodce vám uvaří vodu na přípravu těchto večeří.
V ceně nezahrnuto: vstupné do objektů, cestovní pojištění
Počet účastníků: minimální počet účastníků je 7, maximální 13
Náročnost zájezdu: Dvoudenní Panorama trail v Borjomském parku, trek v Adžarských horách a trasy v kaňonu Vardzie jsou jen mírně náročné, bez exponovaných úseků a zvládne je každý zdravý člověk přivyklý pohybu. Výstup na Sametskhvareo v NP Borjomi a na Didi Abuli jsou dlouhé, fyzicky náročnější etapy. Trasa na Didi Abuli navíc zčásti vede namáhavějším kamenitým terénem. Ani jeden z výstupů však není nutné absolvovat, V NP Borjomi vystupujrme po hřebenu a vracíme se stejnou cestou, trasu lze tedy libovolně zkrátit. Místo výstupu na Didi Abuli lze strávit odpočinkový den u jezera Paravani.Jde se nalehko, zavazadla převážejí auta, či přenášejí koně. V horské Adžárii néseme na zádech vybavení na dva noclehy, jídlo po cestě je zajištěno. Spí se vždy pod střechou.
Nástupní místa: Praha, Gruzie

Pořadatel zájezdu: Geos travel

RNDr. Pavel Kumpán - Geos travel, cestovní kancelář
Voroněžská 20, Praha 10, www.zakavkazsko.cz, www.jemen.cz, info@jemen.cz
 266713032