Hlavní strana Zakavkazsko.cz Zájezdy do Gruzie a Arménie - hlavní strana. Zakavkazsko.cz
    Zájezdy     Individuální cesty  Fotogalerie    Novinky    Kontakt
ZÁJEZDY
 PŘEHLED ZÁJEZDŮ
   - Všechny země
   - Gruzie
   - Arménie
   - Turecko

Zájezdy do zemí

OMÁN
SOKOTRA
KAPVERDY
ETIOPIE
BARMA

www.jemen.cz
 PŘIHLÁŠKA NA ZÁJEZD
 Jak se přihlásit
 Smlouva o zájezdu
 Všeobecné podmínky
 Pojištění CK
 Cestovní pojištění
 Připojištění covid 19
 Ochrana os. údajů
 INFO K ZÁJEZDŮM
 Typy zájezdů
 Náročnost zájezdů
 Slevy a ceny
 Letenky
 Místní doprava
 Ubytování
 Stravování
 Víza
 Proč s námi

GRUZÍNSKÝM KAVKAZEM KE KAZBEKU --------

treking
1.8. - 14.8.2023 14 dní s lety 50900,- Kč
12 dní pobytu

Cena zájezdu zahrnuje mezinárodní letenku Praha - Tbilisi včetně tax v ceně do 11000 Kč.
 
Náročnost 2
Ubytování HOTEL
STAN
Doprava MINIBUS
4WD

Zájezd GRUZÍNSKÝM KAVKAZEM KE KAZBEKU - trasa zájezdu


 PROGRAM ZÁJEZDU  DALŠÍ INFORMACE  FOTOGALERIE  REZERVACE ZÁJEZDU
  • přechod z Thušska do Chevsurska a pod Kazbek
  • osmidenní trek spojující tři staré horské kulturní oblasti
  • nalehko přes dvě tři a půl tisícová sedla k pětitisícovce
  • vysokohorská údolí s vesnicemi plnými strážních věží
  • džvarismus - stále živá pohanská víra
     Thušsko a Chevsursko jsou dvě nejodlehlejší oblasti gruzínského Kavkazu. Potoky a řeky, které tu pramení, už netečou do Gruzie, ale na sever do Dagestánu. Z Gruzie vede do Thušska jediná cesta – přes sedlo Abano (2920 m n.m.). To je nejvyšším sjízdným sedlem nejenom Gruzie, ale i celého Kavkazu. Větší část roku je kvůli sněhu pro auta neprůjezdné. Naprostá většina Thušů a Chevsurů se do starých domovů vrací se svými stády jen v létě. Na pár měsíců v roce tak ožívají izolovaná horská údolí se starobylými vesnicemi, kde ke každé z nich patřila řada opevněných strážních věží a stará sídla tu sloužila jako rodinné pevnosti. Do dnešních časů tu přežilo pokřesťanštěné pohanství. Vedle několika kostelů je tu více než stovka pohanských svatyní. Křesťanské i pohanské rituály a slavnosti jsou tu stále živé.
Trasa našeho treku vede dvěmi vysokohorskými oblastmi, ve kterých se dochovalo nejvíce pevnostních staveb. Půjdeme nalehko a na cestě nás čeká přechod dvou vysokohorských sedel, vysokých téměř tři a půl tisíce metrů. Batohy naložíme i na hřbety koní, kteří nás na části naší cesty budou doprovázet. Trek ukončíme pod masivem Kazbeku (5033 m n.m.) výstupem k horskému kostelíku Tsminda Sameba, jehož silueta se zářícím vrcholem Kazbeku v pozadí se stala jedním ze symbolů Gruzie.
Při přejezdu z Tbilisi do hor a zpět nás čekají opevněné kostely a kláštery a především - původní hlavní město Gruzie Mccheta s nejvýznamějšími církevními památkammi v zemi (UNESCO).


Kavkazské putování
Kavkazské putování
Kavkazské putování
Kavkazské putování
Program:
1.-2.den - let Praha - Tbilisi, ubytování, celodenní prohlídka města, považovaného za nejkrásnější metropoli Zakavkazska. Za důkladné prozkoumání stojí nově zrekonstruované historické jádro, lahodná kavkazská kuchyně i mnoho dalšího.
3.den - do hor přes vinařskou provincii Kachetii: kostel a zbytky středověké akademie Ikalto, donedávna největší sakrální stavba v zemi - monumentální katedrála Alaverdi z 11. století, do odlehlého Thušska pokračujeme přes sedlo Abano (2920 m n.m.), příjezd do centra oblasti - vesnice Omalo s pevností Keselo
4.-6.den přes starou pevnostní vesnici Diklo stoupáme nad hluboce zaříznutým údolím Pirikiti Alazani přes vesnice Dartlo a Parsma. Středověké strážní věže nás doprovodí až k nástupu k přechodu sedla Atsunta (3430 m n.m.). Na tři dny, kdy půjdeme neobydlenou oblastí hor a budeme spát ve stanech, naložíme batohy na hřbety koní.
7.-9.den - přechod sedla a sestup do Chevsurska s výhledy na nejvyšší horu oblasti Tebulo (4495 m n.m.), cestou navštívíme opuštěnou starou pevnost Mutso, vypínající se na skále 250 metrů nad údolím a pevnostní vesnici Šatili - historické centrum chevsurské oblasti.
10.-11.den - z horního do dolního Chevsurka: ruiny vesnice a pevnosti Kistani, významné pohanské svatyně v Chachmati a Gudani, přechod přes sedlo Roška (3300 m n.m.) pod rozeklaným vrcholem hory Čauki (3850 m.n.m.) do poslední chevsurké vesnice Džuta a do městečka Stepantsminda na úpatí Kazbeku (5033 m n.m.).
12.den - výstup ke kostelu Tsminda Sameba, přejezd Velkého křížového průsmyku po staré vojenské silnici, Cestou směrem na Tbilisi mineme lyžařské středisko Gudauri, zastavíme se na hradě a v katedrále Ananuri, nocovat budeme ve starém hlavním městě Mccheta (UNESCO) - místě s významnými křesťanskými památkami, spojenými s přijetím křesťanství (už v roce 317).
13.-14.den  Poslední den: katedrály ve městě Mccheta, volné odpoledne v Tbilisi, možnost návštěvy sirných lázní, v noci odlet, návrat domů.

V ceně zahrnuto: zpáteční letenka včetně všech poplatků Praha - Tbilisi - Praha ve výši do 11 000,- Kč, český průvodce, doprava, transport zavazadel během treku, ubytování, stravování
Letenky: zajištěné standardně z Prahy, možnost zajištění také z Vídně
Doprava: minibusem, terénními vozy, transport zavazadel během treku 
Ubytování: pod horami a v údolích 11x v hotelech a jednoduchých horských penzionech, při přechodu sedla Atsunta 2x ve vlastních stanech
Stravování: snídaně při noclehu ve městech a pod horami (4x), plná penze při pobytu v horách (obědy ve formě balíčku) (8x), z toho 2x je jako večeře podávána kvalitní dehydratovaná strava Travellunch. Na letišti před odletem obdržíte stravovací balíček, o který se musíte během zájezdu postarat. Průvodce vám uvaří vodu na přípravu těchto večeří.
V ceně nezahrnuto: vstupné do objektů, cestovní pojištění
Počet účastníků: minimální počet účastníků je 7, maximální 13
Náročnost zájezdu: Každý člověk s dobrou fyzickou kondicí se může zájezdu zúčastnit. Na trase nejsou žádná extrémní převýšení ani exponované úseky. Jde se na lehko, těžší zavazadla a stany převáží automobil nebo koně. Při přechodu sedla Atsunta se dvě noci táboří, k pěšímu přechodu sedla neexistuje alternativa. Délka denních etap: 5 až 9 hodin chůze.
Nástupní místa: Praha, Tbilisi

Pořadatel zájezdu: Geos travel
RNDr. Pavel Kumpán - Geos travel, cestovní kancelář
Voroněžská 20, Praha 10, www.zakavkazsko.cz, www.jemen.cz, info@jemen.cz
 266713032