Hlavní strana Zakavkazsko.cz Zájezdy do Gruzie a Arménie - hlavní strana. Zakavkazsko.cz
    Zájezdy     Individuální cesty  Fotogalerie    Novinky    Kontakt
ZÁJEZDY
 PŘEHLED ZÁJEZDŮ
   - Všechny země
   - Gruzie
   - Arménie
   - Turecko

Zájezdy do zemí

OMÁN
SOKOTRA
KAPVERDY
ETIOPIE
BARMA

www.jemen.cz
 PŘIHLÁŠKA NA ZÁJEZD
 Jak se přihlásit
 Smlouva o zájezdu
 Všeobecné podmínky
 Pojištění CK
 Cestovní pojištění
 Připojištění covid 19
 Ochrana os. údajů
 INFO K ZÁJEZDŮM
 Typy zájezdů
 Náročnost zájezdů
 Slevy a ceny
 Letenky
 Místní doprava
 Ubytování
 Stravování
 Víza
 Proč s námi

GRUZIE - VYSOKÝM KAVKAZEM S TERÉNNÍMI AUTY -------------------

treking a poznávací zájezd
6.9. - 23.9.2024 18 dní s lety 67900,- Kč
16 dní pobytu

Cena zájezdu zahrnuje mezinárodní letenku Praha – Tbilisi a Batumi - Praha včetně tax v ceně do 10000 Kč.
 
Náročnost 2
Ubytování HOTEL
PENZION
Doprava 4WD

Zájezd GRUZIE - VYSOKÝM KAVKAZEM  S TERÉNNÍMI AUTY - trasa zájezdu


 PROGRAM ZÁJEZDU  DALŠÍ INFORMACE  FOTOGALERIE  REZERVACE ZÁJEZDU
  • čtyřmi horskými oblastmi: Thušsko, Chevsursko, Kazbek, Svanetie
  • v terénních autech horskými cestami a přes vysoká sedla
  • pěšky nejkrásnějšími stezkami gruzínského Vysokého Kavkazu
  • horské kostelíky, pohanské svatyně a katedrály v podhůří
  • pěší túry na lehko, noclehy pod střechou
     Vydáme se do nejatraktivnějších částí gruzínského Vysokého Kavkazu. Během dvou a půl týdne návštěvíme čtyři horské oblasti, čas bude i na návštěvu podhorských katedrál severní Gruzie a na závěrečnou koupel v Černém moři. Každé z navštívených pohoří má bohatou historii a osobitou, stále živou tradiční kulturu. Thušsko s desítkami dochovaných i rozpadajících se pevnostních věží a více než stovkou pohanských svatyní. Chevsursko s nejzachovalejší pevnostní vesnicí a nejživějšími pohanskými rituály. Kraj pod Kazbekem - Khevi (doslova přeloženo Soutěska), kterým po staletí vedla obchodní a vojenská cesta spojující sever a jih Kavkazu. A nejkrásnější kus Gruzie - Svanetie s pětitisícovkami, ledovci a desítkami horských kostelíků, které byly (a některé stále jsou) pokladnicemi středověkého umění s ikonami a bohatou freskovou výzdobou.
V podhůří se vydáme i po méně obvyklých cestách a kromě "povinných" zastávek se podíváme i na místa zřídkakdy navštěvovaná.
V podhůří se vydáme z velké části po neobvyklých cestách a kromě "povinných" zastávek se podíváme i na místa zřídkakdy navštěvovaná.
Zájezd je svým charakterem na půl cestě mezi trekingem a poznávacím zájezdem, větší váhu v programu však má pěší turistika . Plně využijeme výhod vlastní dopravy terénními vozy, v autech se převezeme přes tři sedla převyšují 2500 m n.m. (dvě z nich jsou sjízdná jen několik měsíců v roce) do izolovaných horských oblastí, další dvě sedla (jedno z nich vysoké 3300 m n.m.) zdoláme na pěších túrách. Pohybovat se budeme pod dvěmi pětitisícovkami – Kazbegem (5033 m n.m.) a nejvyšší horou Gruzie Šchara (5070 m n.m.). Dostaneme se do srdce kavkazských hor a tomu bude odpovídat i místy jednodušší ubytování v horských rodinných penziónech. Pěšky pak budeme absolvovat ty nejkrásnější úseky horských tras, jdeme vždy nalehko, zavazadla nám vezou auta. Zařazené horské túry jsou technicky nenáročné, obstojná fyzická kondice se však předpokládá.


Program:
1.-2.den - let Praha - Tbilisi, ubytování, celodenní prohlídka města, považovaného za nejkrásnější metropoli Zakavkazska.
3.-6.den - Thušsko: Do hor vinařskou provincií Kacheti. Centrum oblasti město Telavi s elegantním palácem prozrazujícím perský vliv. Donedávna největší sakrální stavba v zemi - monumentální katedrála Alaverdi z 11.století. Pokračujeme do Thušska - nejizolovanější oblasti Gruzie, do které vede cesta jen přes nejvyšší sjízdné horské sedlo na Kavkaze (2920 m.n.m.). Začneme túrou po centrálním hřebenu a po trasách vedených vysoko nad údolími i podél řek dorazíme do vesnic pevnostních věží a pohanských svatyní Dartlo, Parsma a Girevi. Vrátíme se do střediska Omalo s pevností Keselo a přejedeme zpět do Kachetie, navštívíme kachetské vinařství a ochutnáme místní vína.
7.-9.den - Chevsursko – Kachetii opustíme po lesních cestách a hluboko uprostřed lesů se zastavíme v opuštěném klášteru Kvetera, cestou do horního Chevsurska pak u nejdůležitějších pohanských chevsurských svatyň. Poté přes sedlo Datvisdžvari (2680 m.n.m.) dorazíme do Šatili - nejdochovalejší vesnice - pevnosti Pěšky vystoupáme hluboko zaříznutými údolími přes Mutso, Ardoti a Chachabo k horskému sedlu, odkud už uvidíme náš další cíl: horu Kazbek (5030 m.n.m.)
10.-11.den - oblast Kazbeku: Dlouhý celodenní přechod přes sedlo Roška (3300 m.n.m.) pod monumentální Kazbek. Následující ráno výstup k nádherně položenému kostelíku Cminda Sameba. Projedeme dramatickou Darialskou soutěskou až k hranicím s Ruskem a projdeme si údolí Truso. Poté se vydáme na jih po staré vojenské silnici a hřeben Kavkazu zde překonáme už v sedle ve výšce 2370 m.n.m. Pokračujeme přes horské středisko Gudauri a pevnostní katedrálu Ananuri do městečka Mccheta.
12.-13.den - katedrály v podhůří: Bývalé hlavní město Mccheta (UNESCO ) s nejvýznamnější katedrálou v zemi. Stavíme se u bizarního památníku – Stalinova rodného domku v Gori. Čeká nás i Kutaisi - "druhé hlavní město" Gruzie se zrekonstruovaným centrem a věncem starobylých katedrál, nejznámější z nich je klášter Gelati (UNESCO). Hluboko v lesích se budeme mít možnost vykoupat pod vodopády v oblasti Martvili. Horskou silnicí údolím řeky Inguri dorazíme do Horní Svanetie.
14.-16.denSvanetie: Vyjedeme za jedinečnými výhledy k jezerům Koruldi (2740 m n.m.), navážeme pěším přechodem ve svahu pod nejkrásnější horou Kavkazu - Ušbou (4710 m n.m.). Navštívíme svanské kostelíky z 10.-13.století s bohatou freskovou výzdobou, svanskou věž a starý svanský dům v Mestii. Projdeme se mezi vesnicemi komunity Ušguli (UNESCO) (2150 m n.m.) s desítkami obranných věží a pod nejvyšší horu Gruzie Šchara (5193 m n.m.). Celodenní přechod Svanetského hřebene s výhledy na panorama hlavního kavkazského hřbetu.
17.-18.den - přejezd do přístavu a letoviska Batumi, procházka slavnou botanickou zahradou, nebo koupání na březích Černého moře, návrat domů

V ceně zahrnuto: zpáteční letenka včetně všech poplatků Praha - Tbilisi a Batumi - Praha ve výši do 10 000,- Kč, průvodce, doprava, ubytování, stravování
Letenky: zajištěné standardně z Prahy, možnost zajištění i z Vídně
Doprava: terénní auta
Ubytování: 17x v hotelech a v horských jednoduchých penzionech
Stravování: snídaně při noclehu v městech a letoviscích (8x), polopenze tam, kde je možnost obědu po cestě (2x), plná penze při přechodech v horách - oběd formou balíčku (7x) 
V ceně nezahrnuto: vstupné do objektů, cestovní pojištění
Počet účastníků: minimální počet účastníků je 7, maximální 13
Náročnost zájezdu: Součástí programu zájezdu je i středně náročná horská turistika (třikrát celodenní přechod kavkazského sedla, dvakrát celodenní hřebenová túra), trasy jsou o něco zkráceny a usnadněny tím, že se popovezeme terénními auty. Ostatní pěší programy jsou lehčí. Jde se nalehko, zavazadla převážejí auta. Spí se vždy pod střechou v horských vesničkách, ve městech a letoviscích jsou noclehy v hotelech. V případě indispozice či špatného počasí vždy existuje varianta cesty autem.
Nástupní místa: Praha, Tbilisi

Pořadatel zájezdu: Geos travel
RNDr. Pavel Kumpán - Geos travel, cestovní kancelář
Voroněžská 20, Praha 10, www.zakavkazsko.cz, www.jemen.cz, info@jemen.cz
 266713032