Hlavní strana Zakavkazsko.cz Zájezdy do Gruzie a Arménie - hlavní strana. Zakavkazsko.cz
    Zájezdy     Individuální cesty  Fotogalerie    Novinky    Kontakt
ZÁJEZDY
 PŘEHLED ZÁJEZDŮ
   - Všechny země
   - Gruzie
   - Arménie
   - Turecko

Zájezdy do zemí

OMÁN
SOKOTRA
KAPVERDY
ETIOPIE
BARMA

www.jemen.cz
 PŘIHLÁŠKA NA ZÁJEZD
 Jak se přihlásit
 Smlouva o zájezdu
 Všeobecné podmínky
 Pojištění CK
 Cestovní pojištění
 Připojištění covid 19
 Ochrana os. údajů
 INFO K ZÁJEZDŮM
 Typy zájezdů
 Náročnost zájezdů
 Slevy a ceny
 Letenky
 Místní doprava
 Ubytování
 Stravování
 Víza
 Proč s námi

GRUZIE NA KOLE --------------------------------------------

cykloturistický zájezd
12.6. - 26.6.2022 15 dní s lety 39900,- Kč
14 dní pobytu

Cena zájezdu zahrnuje mezinárodní letenku Praha – Kutaisi - Praha včetně tax.

Další termíny tohoto zájezdu :
26.6. - 10.7.2022    39900 Kč    15 dní / 14 dní pobytu
15.8. - 29.8.2022    39900 Kč    15 dní / 14 dní pobytu
5.9. – 16.9.2022    37900 Kč    12 dní / 11 dní pobytu
 
Náročnost 2-3
Ubytování HOTEL
PENZION
Doprava MINIBUS

Zájezd GRUZIE NA KOLE - trasa zájezdu


 PROGRAM ZÁJEZDU  DALŠÍ INFORMACE  FOTOGALERIE  REZERVACE ZÁJEZDU
  • etapově na horských kolech s doprovodným vozidlem
  • ubytování v rodinných penzionech s polopenzí
  • „stověžaté“ osady horní Svanetie 
  • starobylé křesťanské památky Gruzie
     Objevte s námi krásu a pohostinnost Svanetie, jedné z nejkrásnějších oblastí moderní Gruzie. Vtísněná mezi pětitisícový hlavní kavkazský hřeben a čtyřtisícový Svanetský hřbet si zachovala svůj středověký ráz. Malebné travnaté srázy, ručně kosené až vysoko k úpatím skal, jsou živobytím hrdého svanského národa, který se na rozdíl od některých jiných oblastí vždy hlásil ke Gruzii. Zdejší kamenné vesnice, ježící se obrannými věžemi, si zachovaly středověký vzhled a tradiční způsob života. Stovky štíhlých čtverhranných věží jsou připomínkou drsné minulosti, kdy se stávaly útočištěm rodiny před cizími nájezdy i před zákony krevní msty, které zde dříve panovaly mezi znesvářenými rody.
Tuto jedinečnou oblast si vychutnáme ze sedla kola opravdu detailně – pozvolna vystoupáme od úpatí hor do místního centra, Mestie, a dále přes nejkrásnější a nejodlehlejší vesnici Ušguli až do sedla Zagar, kde se přehoupneme do Dolní Svanetie a dlouhým sjezdem dosáhneme jejího centra Lentechi. Další trasa přes jižní předhůří Kavkazu nás pak dovede až k nejvzácnějším starokřesťanským památkám západní Gruzie v okolí města Kutaisi a také budeme mít čas prozkoumat unikátní krasovou oblast regionu Imereti.


Gruzie na kole
Program:
1. den Letecky Praha – Kutaisi; po příletu krátký transfer do Gelati a ubytování; sestavení kol a společná večeře.
2. den První cyklistický výlet do krasových oblastí gruzínského Imereti: na kole do přírodní rezervace Sataplia (38 km / ↑ 1000 m) se zkamenělými stopami dinosaurů a subtropickým lesem kolchidského typu nebo delší variantou do překrásné krápníkové Prométheovy jeskyně (60 km / ↑ 1300 m).
3.–4. den Zahájení cykloputování z městečka Zugdidi v tropické nížině antické Kolchidy, kolem plantáží kiwi, čaje a lískových oříšků až do Horní Svanetie; stoupání údolím divoké řeky Inguri, cestou vodopády a monstrózní přehrada Jvari-Enguri (76 km/ ↑ 1100 m/ asfalt); dále vzhůru do doliny Bečo, nocleh pod majestátním dvojvrcholem hory Ušba ve vesničce Mazeri (56 km / ↑ 1750 m/ asfalt).
5. den Dopoledne na kole a dále pěšky údolím řeky Dolra k největšímu gruzínskému vodopádu Šdugra pod ledovcem Ušby (až 10 km/ ↑ 430 m/ terén); odpoledne dojezd do centra Horní Svanetie–Mestie (1450 m) (25 km / ↑ 350 m/ asfalt).
6.–7. den Dva volné dny v Mestii s množstvím fakultativních výletů: prohlídka obranné věže a tradičního svanského domu rodiny Maziani, pěší výstup na vrchol Tskhakzagari (2359 m), případně k jezerům Koruldi (2740 m), odkud se otevírají nádherné výhledy na okolí Mestie s dominantní Ušbou v pozadí, na kole proti proudu řeky Mestiachala pod ledovec Chalaadi na ruské hranici (25 km) či lanovkou na hřeben Zuruldi (2250 m) a některým z trailů zpět do Mestie.
8. den Přejezd přes sedlo Ugyr (1923 m) do překrásně položené vesnice Tsvirmi - pohanský kostelík se zvířecími motivy; sjezd do vesnice Ipari (1600 m) a dále nádherným údolím řeky Adišchaly až do odlehlé vesničky Adiši; alternativně lze jet ze sedla Ugyr náročnější MTB variantou přes horní stanici lanovky pod Tetnuldi.
9. den Malebným údolím Inguri do Ušguli (2100 m), po cestě Věž lásky ve vesničce Vichnaši a návštěva 900 let starého kostela Lagurka s původními freskami stojícím na vysokém ostrohu nad řekou (48 km / ↑ 1500 m/ asfalt/ šotolina).
10. den Volný den v Ušguli – nejkrásnější středověké vesnici Kavkazu; 20-ti kilometrová procházka nebo projížďka na kole (fakultativně na koni) k ledovci pod nejvyšší horou Gruzie Šchara (5068 m); v podvečer procházka po vesnici.
11. den Přes nejvyšší sedlo na cestě Zagar (2623 m) do vesnice Koruldaši a nekonečný sjezd vesničkami Dolní Svanetie až do jejího centra Lentechi (72 km / ↑ 700 m/ terén/ asfalt).
12.–13. den Přejezd Račinského hřbetu; údolím řeky Rioni, které se postupně zužuje v úzký kaňon dojedeme až do Gelati (100 km/ ↑ 1000 m/ asfalt/šotolina);
14. den Den bez kol, ale plný památek: starobylý klášterní komplex Gelati založený králem Davidem v roce 1106; odpolední procházka po Kutaisi: moderní město s dominantní katedrálou Bagrati, nákupy suvenýrů v podobě čaje, koření, sýrů a sladkostí na rušné tržnici hemžící se všemi barvami a jazyky.
15. den Letecky Kutaisi–Praha

Zkrácená 12-ti denní varianta zájezdu:Při této alternativě je součástí programu pouze jeden den v oblasti Kutaisi (lze absolvovat individuální cyklovýlet do rezervace Sataplia či prohlídku kláštera Gelati a města Kutaisi), pouze jeden volný den v Mestii a cyklistická etapa z Mestie do Ušguli jede napřímo bez zajížďky do Adiši.


V ceně zahrnuto: průvodce CK, letenka vč. všech poplatků Praha–Kutaisi–Praha, všechny transfery, transport zavazadel během celého programu, ubytování s polopenzí u hostitelských rodin, informační materiály
Letenky: Na tento zájezd poletíme přímým letem z Prahy do Kutaisi s maďarskou nízkonákladovou společností Wizzair. Kolo doporučujeme zabalit do kartonové krabice. Po příletu do Kutaisi krabice uskladníme na místě ubytování a budeme je mít k dispozici i pro zpáteční cestu.
Přeprava kola je u společnosti Wizzair zpoplatněna částkou 40 EUR za jednu cestu, tedy 80 EUR celkem. Tuto částku je nutné zaplatit předem.
Doprava: transfery pronajatým minibusem, doprovodné vozidlo při cyklistice 
Ubytování:  11x (respektive 14x) ubytování s polopenzí u hostitelských rodin
Stravování: 9 x polopenze, 3x snídaně při ubytování v hotelu, ostatní stravování individuálně 
V ceně nezahrnuto: vstupné do objektů, cestovní pojištění 
Počet účastníků: minimální počet účastníků je 9, maximální je 16
Náročnost zájezdu: Etapy svojí délkou nepřekračují 80 km, průměrně denně ujedeme kolem 60 km. Celkově na kole ujedeme 425 km v základní variantě. Po celou dobu máme k dispozici doprovodné vozidlo (minibus), které je možné využít i v případě náhlé indispozice některého z účastníků. Trasa, kterou pojedeme, prochází horskými vesničkami, kde se dá velmi snadno občerstvit. Upozorňujeme, že elektrokolo nelze na tomto zájezdu použít!
Zhruba ze 3/4  nový asfaltový nebo betonový povrch, v úseku Bogreshi – Lentechi terénní horská cesta; doporučujeme horské kolo, zdatní a zkušení cyklisté zvládnou celou trasu i na kole trekingovém s terénními plášti 1,5" (doporučujeme osobní konzultaci s garantem zájezdu).

Pokyny k letekým zájezdům na kole: Potřebné informace o vybavení a organizaci najdete v souboru 01_CYKLO_LETECKY_vseobecne_pokyny_2021.pdf.
Upozornění: Aktuální informace o podmínkách při příjezdu do Gruzie a při návratu do ČR najdete na záložce Další informace

Pořadatel zájezdu: CK Adventura
RNDr. Pavel Kumpán - Geos travel, cestovní kancelář
Šternberkova 10, Praha 7, www.zakavkazsko.cz, www.jemen.cz, info@jemen.cz
 266713032