Hlavní strana Zakavkazsko.cz Zájezdy do Gruzie a Arménie - hlavní strana. Zakavkazsko.cz
    Zájezdy     Individuální cesty  Fotogalerie    Novinky    Kontakt
ZÁJEZDY
 PŘEHLED ZÁJEZDŮ
   - Všechny země
   - Gruzie
   - Arménie
   - Turecko

Zájezdy do zemí

OMÁN
SOKOTRA
KAPVERDY
ETIOPIE
BARMA

www.jemen.cz
 PŘIHLÁŠKA NA ZÁJEZD
 Jak se přihlásit
 Smlouva o zájezdu
 Všeobecné podmínky
 Pojištění CK
 Cestovní pojištění
 Připojištění covid 19
 Ochrana os. údajů
 INFO K ZÁJEZDŮM
 Typy zájezdů
 Náročnost zájezdů
 Slevy a ceny
 Letenky
 Místní doprava
 Ubytování
 Stravování
 Víza
 Proč s námi

GRUZIE - TREKING VE SVANETII ---------------------

treking
16.8. - 27.8.2024 12 dní s lety 44500,- Kč
11 dní pobytu

Cena zájezdu zahrnuje mezinárodní letenku Praha - Gruzie včetně tax v ceně do 10000,- Kč.

Další termíny tohoto zájezdu :
8.8. - 19.8.2024   44500 Kč
 
Náročnost 2
Ubytování HOTEL
PENZION
Doprava MINIBUS
4WD

Zájezd GRUZIE - TREKING VE SVANETII - trasa zájezdu


 PROGRAM ZÁJEZDU  DALŠÍ INFORMACE  FOTOGALERIE  REZERVACE ZÁJEZDU
  • osmidenní pěší okruh horní Svanetií
  • po kavkazských hřbetech kolem ledovců a pětitisícovek
  • strážní věže a tisíc let staré kostelíky horských vesnic
  • jdeme nalehko, noclehy pod střechou
Zakavkazsko.cz      Horní Svanetie má právem pověst nejkrásnější oblasti Kavkazu. Na horská údolí tu z jedné strany shlíží několik pětitisícových vrcholů hlavního kavkazského hřebene a z druhé čtyřtisícový Svanetský hřbet. V zabydlených údolích s bohatými horskými loukami pod ledovci a zasněženými štíty zůstala zachována středověká architektura horských sídel. Ve věžatých vesnicích se mluví svansky, dlouho tu přežívalo svérázné zvykové právo a krevní msta. Pro svou odlehlost a bojovného ducha Svanetie během historie často sloužila jako úkryt pro církevní relikvie z celé Gruzie. Drobné svanské kostelíky, některé z nich úctyhodného více než tisíciletého stáří, jsou skutečnými pokladnicemi gruzínského sakrálního umění.
Trasu treku tvoří souvislý osmidenní okruh Svanetií. Začneme pod nejkrásnějším vrcholem oblasti - Ušbou, stavíme se v hlavním městečku Mestii a přes odlehlé vesnice a hřbety Horní Svanetie přejdeme nakonec až do Ušguli, vracet se budeme po Svanetském hřebenu. Spí se v místních horských jednoduchých penzionech a zavazadla nám od jednoho k druhému poveze terénní auto.
Cestou z hor se zastavíme u moře a navštívíme katedrály a kostely v městě Kutaisi a jeho okolí, některé z nich jsou zapsané na seznam UNESCO.

Zakavkazsko.cz Zakavkazsko.cz
Zakavkazsko.cz
Program:
1.-2.den - let Praha - Batumi, ubytování, večer ve městě, následující den přejezd přes Zugdidi a horským údolím řeky Inguri do horní Svanetie
3.-4.den - začínáme osmidenní pěší okruh Horní Svanetií, z Etseri vyhlídkovou cestou směrem k Ušbě, následuje dlouhá etapa z vesnice Mazeri přes hřbet Guli (2900m) pod nejkrásnější horou Svanetie Ušbou (4700m.n.m.) do centra oblasti městečka Mestie;
5.den - odpočinkové dopoledne v Mestii, návštěva starého svanského domu s obrannou věží a fakultativně i etnografického muzea s církevními památkami, odpoledne zahájíme čtyřdenní pěší putování z Mestie do Ušguli :údolím věží s výhledy na horu Tetnuldi (4850 m.n.m.) do vesnice Čolaši.
6.-8.den - přes dva kavkazské hřebeny (2900 m.n.m.) do vesnic Adiši a Kale, cestou Lagurka – kostelík s freskami z 11. století a hlavní poutní místo ve Svanetii , a třetí den jsme na konci světa: v asi nejkrásnější skupině vesnic Ušguli (2150 m n.m., na seznamu UNESCO) pod pětitisícovkou Šchara - nejvyšší horou Gruzie (5193 m.n.m ).
9.-10.den v Ušguli a okolí strávíme i jeden odpočinkový den, fakultativně výprava (pěší či na koních) k ledovci pod masivem Šchary či výstup na vyhlídkový hřeben nad Ušguli, pěší okruh po Svanetii zakončíme hřebenovkou po Svanetském hřbetu (2900 m.n.m.) směrem zpět na Mestii.
11.-12.den - cesta dolů z hor k moři do Batumi, návštěva botanické zahrady a odpočinek na batumských plážích, let do Prahy

V ceně zahrnuto: zpáteční letenka včetně všech poplatků Praha - Gruzie ve výši do 10 000,- Kč, průvodce CK a v horách místní průvodce, doprava, transport zavazadel během treku, ubytování, stravování
Letenky: z Prahy
Doprava: minibusem, terénními vozy, přeprava zavazadel během treku 
Ubytování: 11x v hotelech a jednoduchých horských penzionech
Stravování: snídaně při noclehu v Batumi (2x), polopenze v Mestii (2x), plná penze při pobytu v horách (7x obědy ve formě balíčku)
V ceně nezahrnuto: vstupné do objektů, cestovní pojištění
Počet účastníků: minimální počet účastníků je 7, maximální 13
Náročnost zájezdu: Každý člověk s dobrou fyzickou kondicí se může zájezdu zúčastnit, Na trase nejsou žádné exponované úseky, převýšení ve dvou dnech pochodu jsou však značná. Náročné a dlouhé přechody se střídají s dny, kdy bude možné nasadit pohodové tempo. Jde se na lehko, těžší zavazadla převáží automobil. V případě indispozice lze absolvovat denní etapu v v doprovodném autě (pokud je volné místo). Délka denních etap: 5 až 9 hodin chůze.
Nástupní místa: Praha, Batumi

Pořadatel zájezdu: Geos travel
RNDr. Pavel Kumpán - Geos travel, cestovní kancelář
Voroněžská 20, Praha 10, www.zakavkazsko.cz, www.jemen.cz, info@jemen.cz
 266713032