Hlavní strana Zakavkazsko.cz Zájezdy do Gruzie a Arménie - hlavní strana. Zakavkazsko.cz
    Zájezdy     Individuální cesty  Fotogalerie    Novinky    Kontakt   
ZÁJEZDY
 PŘEHLED ZÁJEZDŮ
   - Všechny země
   - Gruzie
   - Arménie
   - Turecko a Írán

Zájezdy do zemí

OMÁN
ETIOPIE
BARMA
KAPVERDY
SOKOTRA

www.jemen.cz
 PŘIHLÁŠKA NA ZÁJEZD
 Jak se přihlásit
 Smlouva o zájezdu
 Všeobecné podmínky
 Pojištění CK
 Cestovní pojištění
 Ochrana os. údajů
 INFO K ZÁJEZDŮM
 Typy zájezdů
 Náročnost zájezdů
 Slevy a ceny
 Letenky
 Místní doprava
 Ubytování
 Stravování
 Víza
 Proč s námi

ÍRÁN S VÝSTUPEM NA DAMÁVAND ------------------

turistika a vysokohorská turistika (VHT)
6.6. - 16.6.2020 11 dní s lety 31500,- Kč
10 dní pobytu

Cena zájezdu zahrnuje mezinárodní letenku Praha ( Vídeň ) - Teherán včetně tax v ceně do 8000 Kč.

Další termíny tohoto zájezdu :
19.9. - 29.9.2020   31500 Kč
 
Náročnost 3
Ubytování HOSTEL
CHATA
Doprava MINIBUS

Zájezd ÍRÁN S VÝSTUPEM NA DAMÁVAND - trasa zájezdu


 PROGRAM ZÁJEZDU    FOTOGALERIE  REZERVACE ZÁJEZDU
  • historická města, lahodná kuchyně i nejvyšší vrcholky země
  • výstup na vulkán Damavand (5 671 m) a Mt. Tochal (3 933 m)
  • perla orientu Isfahán ( UNESCO )
  • noclehy pod střechou
     Starodávná Persie odpradávna patřila mezi nejvyspělejší kouty naší planety. Během naší návštěvy této země bude nejeden z nás přímo okouzlen vzdělaností a hlavně přátelským přístupem všech obyvatel v zemi. Místním záleží na vnímání Íránu zahraniční společností a snaží se prostřednictvím turistů vyvrátit n epravdivé mýty, které se o zemi šíří. Dostane se nám tak nebývalého přijetí a ochoty okolí, které s námi bude chtít probírat situaci u nás, v Evropě, ale také nám rádi poodhalí místní zvyky, tradice a způsoby života.
Během naší návštěvy této neobyčejné země samozřejmě nelze opomenout místní chloubu v podobě historického města Isfahán s mnoha památkami zařazenými i na seznam UNESCO, ale také světoznámou výrobu perských koberců, bazary doslova přetékající kořením a drahými kovy a v neposlední řadě i orientální kuchyni. Poznáme pouštní město Kashan a užijeme si výlet do pouště s noclehem ve 400 let starém zrekonstruovaném Karavanseraji. Pro mnohé však bude hlavním cílem výstup na nejvyšší asijský vulkán Damávand (5 671m), který patří mezi relativně snadno dostupné vrcholy. Aklimatizací nám bude výstup na Mt. Tochal (3933 m), tyčící se přímo nad Teheránem.

IRÁN S VÝSTUPEM NA DAMÁVAND

IRÁN S VÝSTUPEM NA DAMÁVAND   IRÁN S VÝSTUPEM NA DAMÁVAND
Program:
1.den: ČR - Teherán
Letecký přesun z ČR do Iránu. Dle aktuální nabídky letenek se létá buď z Prahy nebo Vídně do Teheránu. Večerní prohlídka centra města s možností procházky po tamějším bazaru, navštívení Golestánského paláce či náměstí Azadi se stejnojmennou monumentální věží. Nocleh ve městě.
2.den: Výstup na Mt. Tochal - k chatě Šir Pala
Následující dny budeme věnovat výstupu po trase Darband na Mt. Tochal čnící se nad Iránskou metropolí. Přespání na horské chatě Šir Pala (2 750m) nám poskytne úchvatné noční pohledy na 14ti miliónové hlavní město.
3. den: Mt. Tochal (3933 m)
Druhý den během aklimatizačního výstupu na takřka čtyřtisícový Mt. Tochal budeme odměněni pohledy na Elborzské pohoří s dominujícím kuželem Mt. Damávand, sestup zpět na chatu Šir Pala s noclehem.
4. den: Teherán - Polur
Sestup až k úpatí hory do Teheránu, případně možný sjezd lanovkou, z Teheránu přesun směr Damávand do základního basecampu v městečku Polur.
5.- 6. den: Mt. Damavánd (5610 m)
Terenními auty se necháme vyvézt k výchozímu bodu výstupu do výšky 3 100 m. Čeká nás zhruba pětihodinový pochod do třetího výškového tábora do výšky 4 250 m, kde přenocujeme. Následující den časně z rána zahájíme výstup na nejvyšší íránský vrchol Damávand (5 610 m), čeká nás zhruba šestihodinový výstup a čtyřhodinový sestup zpět do třetího výškového tábora.
7. - 8. den: Rezervní den, Polur
Sestup zpět do údolí a zasloužený odpočinek v Poluru. Následující den máme jako rezervní pro výstup v případě špatného počasí. Za příznivých podmínek podnikneme výlet do kvetoucích luk u přehrady Lar Lake, odkud se nám naskytnou nádherné výhledy na celý kužel Damávandu. Podvečerní přesun do Kashanu, nocleh.
9.-10. den: Kashan, Isfahán
Výlet v poušti a solné jezero nedaleko Kashanu patří k nezapomenutelným zážitkům. Odpoledne se přesuneme do Isfahánu. Ne nadarmo se říká, že kdo navštívil Isfahán jako by navštívil polovinu krásy světa. Rychle se necháme vtáhnout pohodovou atmosférou tohoto města zařazeného právem na seznam UNESCO. Budeme objevovat nespočet krásných míst jako je monumentální půlkilometrové náměstí Imám Square, Hasht-Behesht palác či krásný systém mostů s dominující perlou - mostem Seeosepol. Nabídne se nám také možnost půldenního výletu na Soffeh Mountain (2 073m). Večer si nenecháme ujít téměř rodinnou atmosféru panující na náměstí Imám Square, ochutnáme místní dobroty a pokoupíme rukodělné suvenýry na tamějším bazaru.
11. den: Isfahán - ČR
Ranní přesun do Teheránu a dále na letiště, případně odlet přímo z Isfahánu. Odlet všech účastníku zpět do ČR.

V ceně zahrnuto: zpáteční letenka vč. všech poplatků Praha - Teherán - Praha ve výši do 8000,- Kč, místní doprava, ubytování, český průvodce, místní horský vůdce pro výstup na Damávand, povolení pro výstup na Damávand, pojištění storna zájezdu
Letenky: dle aktuální nabídky letenek se poletí buď z Prahy nebo z Vídně
Doprava: pronajatým minibusem, linkovým autobusem, taxíky a jeepy Ubytování: 2x ubytování v hotelech ve dvou až čtyřlůžkových pokojích, 4x ubytování na horské chatě (doporučujeme spací pytel, případně i karimatku), stan není třeba, 2x v soukromí, 1x v karavanseraji
Ubytování: 2 x ubytování v hotelech ve dvou až čtyřlůžkových pokojích, 4x ubytování na horské chatě (doporučujeme spací pytel, případně i karimatku), stan není třeba, 2x v soukromí, 1x v karavanseraji
V ceně nezahrnuto: vízum (cca 75 EUR), stravování, vstupné do objektů, cestovní pojištění
Stravování: stravu si zajišťuje každý individuálně z vlastních zásob, které lze snadno a levně průběžně dokupovat v obchodech a na tržištích. Příležitostně je možné využít pouličních jídelen nebo restaurací (ceny jsou nižší než v ČR). Na horských chatách lze zakoupit základní občerstvení a vařič tak není třeba. Během výstupu na Damávand si zajistíme polopenzi. Pod Damavandem využijeme pohostinnosti rodiny našeho horského vůdce.
Počet účastníků: minimální počet účastníků je 6, maximální 12
Náročnost zájezdu: Jedná se o 11-denní výpravu zaměřenou na poznání nejzajímavějších míst Íránu. Postupně se zaklimatizujeme tak, abychom byli připraveni na vyvrcholení programu, kterým je bezesporu výstup na nejvyšší vrchol Íránu, mohutný vulkán Damávand. Technicky není ani tento výstup obtížný, adekvátní fyzická kondice je však nezbytná. Vrcholový den je třeba vystoupat 1 400 m. Program je koncipován tak, aby byla příležitost se seznámit s historií i místní architekturou. Pro výstup na Damávand navíc využijeme služeb místního horského vůdce. Batohy si lze nechat vynést a snést koníky.
Povinné vybavení: Spací pytel vhodný i pro teploty kolem nuly, kvalitní a pohodlný batoh, čelovka, vysoké trekové botya sandály, trekové hole, připravek na dezinfekci vody, zimní outdoorové oblečení (v červnu včetně sněhových návleků, rukavic, čepice), případně také mačky, turistický cepín (lze za poplatek půjčit i na místě), o jejich využití rozhodneme těsně před akcí
Nástupní místa: Praha nebo Vídeň, Teherán

Pořadatel zájezdu: CK V-tour s.r.o


RNDr. Pavel Kumpán - Geos travel, cestovní kancelář
Šternberkova 10, Praha 7, www.zakavkazsko.cz, www.jemen.cz, info@jemen.cz
 266713032