Hlavní strana Zakavkazsko.cz Zájezdy do Gruzie a Arménie - hlavní strana. Zakavkazsko.cz
    Zájezdy     Individuální cesty  Fotogalerie    Novinky    Kontakt
ZÁJEZDY
 PŘEHLED ZÁJEZDŮ
   - Všechny země
   - Gruzie
   - Arménie
   - Turecko

Zájezdy do zemí

OMÁN
SOKOTRA
KAPVERDY
ETIOPIE
BARMA

www.jemen.cz
 PŘIHLÁŠKA NA ZÁJEZD
 Jak se přihlásit
 Smlouva o zájezdu
 Všeobecné podmínky
 Pojištění CK
 Cestovní pojištění
 Připojištění covid 19
 Ochrana os. údajů
 INFO K ZÁJEZDŮM
 Typy zájezdů
 Náročnost zájezdů
 Slevy a ceny
 Letenky
 Místní doprava
 Ubytování
 Stravování
 Víza
 Proč s námi

TOULKY KAPPADOKIÍ -----------------------------------

lehký treking a poznávací zájezd
4.5. - 12.5.2024 9 dní s lety 35900,- Kč
7 dní pobytu
4.5. - 15.5.2024 (s Istanbulem) 12 dní s lety 43900,- Kč
10 dní pobytu

Cena zájezdu zahrnuje zpáteční mezinárodní letenku Praha – Kappadokie – Praha v ceně do 10000,- Kč včetně všech poplatků.

Další termíny tohoto zájezdu :
14.9. - 22.9.2024   36900 Kč
14.9. - 25.9.2024   44900 Kč
 
Náročnost 1-2
Ubytování HOTEL, PENZION
Doprava MINIBUS

Zájezd TOULKY KAPPADOKIÍ - trasa zájezdu


 PROGRAM ZÁJEZDU  DALŠÍ INFORMACE  FOTOGALERIE  REZERVACE ZÁJEZDU
  • pohodová pěší výprava Kappadokií
  • jdeme nalehko od městečka k městečku
  • kaňony, soutěsky a proslulé skalní útvary vulkanické krajiny
  • skalní kostely, kláštery a pevnosti, podzemní města
     Kappadokie: dva mohutné kužely třítisícových sopek vévodí vulkanické náhorní planině, v níž síly eroze vymodelovaly obrovské množství jedněch z nejpůsobivějších skalních útvarů světa. Soutěskami a údolími se skalními věžemi ohromujících tvarů je tu možné procházet týdny.
Zrovna tak jako eroze se činili i lidé. Měkké vulkanické horniny se snadno opracovávají a země je tu provrtaná jako ementál. Skoro každé historické sídlo tu má svou podzemní část, známo je více než pětatřicet podzemních měst. V každém údolí jsou tu do skalních útvarů vykutané kostely a kláštery, jejich počet se ve středověku mohl blížit tisícovce, v řadě z nich se dochovaly krásné fresky. Kappadokie je jedním z nejvýznamějších center ranného křesťanství. Do skal se tu tesaly ale i obyčejné holubníky, stáje a samozřejmě lidská obydlí.
V první části našich toulek Kappadokií navštívíme její odlehlejší oblasti a přejíždět mezi nimi budeme minibusem. V centrální Kappadokii nás čeká čtyřdenní trasa, kdy půjdeme od městečka k městečku údolími skalních věží, na které se podíváme i z ptačí perspektivy při výstupu na vrchol dominantního masivu centrální Kappadokie. Díky termínu mimo hlavní letní sezónu a trase vedoucí převážně málo navštěvovanými místy se přesvědčíte, že i Kappadokií se stále lze pohybovat daleko od davů masové turistiky.
Program:
1.den - let Praha - Kappadokie, přejezd do městečka Guzelyurt
2.den – celodenní výprava údolím Ihlara, jednoho z nejkrásnějších kaňonů Turecka, z původních 105 skalních kostelů v kaňonu je dnes přístupných patnáct, odpoledne pak severní částí kaňonu k Selimskému jeskynnímu klášternímu komplexu.
3.den – dopoledne pěší okruh v Guzelyurt, bývalém centru klášterního života. Dnes je to poklidné městečko s nádhernými výhledy na sopku Hasan Dagi (3250 m.n.m) a s Údolím klášterů na svém okraji. Odpoledne cestou do Soganli zastávka u ruin Červeného kostela, prohlídka obrovského podzemního města Derinkoyu – nejrozsáhlejšího v Kappadokii, přístupných je 8 podzemních pater.
4.den – dopoledne pěšky projdeme okolí Soganli, klidné vesničky s asi nejbizarnějšími kostely Kappadokie v přilehlých údolích, odpoledne cestou zastávky u vykopávek antického města Sobessos a u osmanských památek ve vesnici Taskinpaša a v Sarihan – výstavné karavanseraji z doby, kdy seldžucké karavanní cesty křižovaly Anatolii. V podvečer návštěva města Urgup, nocleh v Mustafapaša, městečku se zachovalou architekturou původních řeckých domů.
5.denzačíná naše pěší putování centrální Kappadokií, malebnými kaňony i idylickou krajinou vinic, zahrad a políček do městečka Ortahisar se skalní pevností.
6.den – přicházíme do oblasti údolí s nejvyhlášenějšími skalními útvary, goremské Muzeum pod šiřým nebem (UNESCO) – nejrozsáhlejší a nejzachovalejší komplex skalních kostelů s bohatou freskovou výzdobou, Červeným údolím a Růžovým údolím do vesnice Cavusin (tři noclehy na stejném místě), večerní výlet do města hrnčířů Avanos.
7.den – brzy ráno možnost fakultativního letu balónem. Vystoupáme do svahů hory Agdag a prohlédneme si kappadocká údolí i z ptačí perspektivy, podivuhodné skalní věže v Pasabag a opuštěná skalní vesnice Zelve, možnost výstupu na vrchol Agdag, cestami s panoramatickými výhledy zpět do Cavusinu.
8. den – návštěva turistického centra Kappadokie – Gorome, poté Holubím údolím do Uchisaru – městečka s druhou mohutnou skalní pevností Kappadokie, na závěr naší pěší cesty údolím Love Valley k jedné z nejpůsobivějších skupin falických skalních věží.
9. den – let Kappadokie – Praha, popřípadě prodloužení zájezdu o pobyt v Istanbulu
9.-12.den – pobyt v Istanbulu, ubytování v hotelu v centru, první dva dny tematicky zaměřený program s českým průvodcem, nejprve se vypravíme za ranně byzantskými památkami Konstantinopole a druhý den po stopách byzantských křesťanů v Istanbulu, další den následuje individuální program a návrat do Prahy.

V ceně zahrnuto: průvodce, doprava, ubytování, částečně stravování, letenka Praha – Kappadokie - Praha ve výši do 10000 Kč včetně všech poplatků
Letenky: zajištění standardně z Prahy, možnost zajištění i z Vídně.
Doprava: minibusem, krátké přejezdy autobusy a taxíky, v Istanbulu městskou dopravou, transport zavazadel ve dnech 5. a 6.
Ubytování: v Kappadokii 8x v hotelech a penzionech, v Istanbulu 3x v hotelu v centru
Stravování: snídaně, ostatní stravování individuálně
V ceně nezahrnuto: vstupné do objektů, cestovní pojištění, fakultativní programy (let balónem)
Počet účastníků: minimální počet účastníků je 6, maximální 14
Náročnost zájezdu: Pěší programy jsou lehké, zvládne je každý zdravý člověk. Jdeme vždy na lehko, transport zavazadel je zajištěn. Délka denních etap: 4-6 hodin chůze s malým převýšením (s prohlídkami památek a skalních útvarů a s časem na oběd a odpočinek budeme na cestě cca 9 hodin denně). V případě indispozice vždy existuje možnost pěší program vynechat. Program není vhodný pro lidi trpící silnými závratěmi. Po silnějších deštích může být část cest špatně schůdná, cestovní kancelář si v takovém případě vyhrazuje možnost změny pěších tras.
Nástupní místa: Praha

Pořadatel zájezdu: Geos travel
RNDr. Pavel Kumpán - Geos travel, cestovní kancelář
Voroněžská 20, Praha 10, www.zakavkazsko.cz, www.jemen.cz, info@jemen.cz
 266713032